Partnerzy serwisu:

Oborniki będą szukać nowego przewoźnika na przyszły rok

Jakub Dybalski 01.08.2019

Oborniki będą szukać nowego przewoźnika na przyszły rok
fot. Adam-dalekie-pole, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Oborniki opublikowały wstępne ogłoszenie informacyjne zapowiadające przetarg na obsługę 14 linii autobusowych w tym mieście. Do połowy lipca obsługiwał je Warbus, ale z powodów finansowych przestał wozić pasażerów.
Oborniki poinformowały, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy rozpiszą przetarg na obsługę linii autobusowych w mieście, a także łączących miasto z okolicznymi miejscowościami. Szacowana wielkość zamówienia to 668 tys. wozokilometrów rocznie. Zgodnie z planem nowa umowa miałaby obowiązywać od końca lipca przyszłego roku i jest przewidziana na 12 lat.

Do tej pory pasażerów w Obornikach dziesięcioma autobusami woził Warbus, ale dwa tygodnie temu wycofał się z usługi, również w Lublinie i Elblągu, a od początku roku nie jeździ w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem jest słaba sytuacja finansowa przewoźnika i wzajemne pretensje o pieniądze między Warbusem, a lubelskim ZTM–em. Przewoźnik złożył do sądu wniosek o upadłość.

Tymczasowo w Obornikach kursy realizuje Arriva, która awaryjnie przejęła tam obsługę linii. Póki co wozi pasażerów autobusami ruchu regionalnego, ale po trzech miesiącach, według zapowiedzi firmy, mają tam trafić pojazdy niskopodłogowe.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony