Partnerzy serwisu:

Nysa ponownie próbuje kupić siedem autobusów

Jakub Dybalski 22.05.2019

Nysa ponownie próbuje kupić siedem autobusów
fot. Dariusz Panasiuk, lic. CC BY-SA 3.0
Starostwo powiatowe w Nysie rozpisało kolejny przetarg na siedem autobusów do komunikacji podmiejskiej. To powtórzony przetarg. Wcześniej zamówienie rozpisano w marcu.
Przedmiotem zamówienia jest siedem autobusów o długości do 13,5 metra, ze standardowym napędem, ale spełniającym normę emisji spalin Euro 6.

W autobusach musi się zmieścić minimum 37 pasażerów na miejscach siedzących i co najmniej 10 na miejscach stojących.

Na oferty czekają w Nysie do 2 lipca. Kryteria nie zmieniły się w porównaniu z marcowym przetargiem. To w 60 proc. cena, a pozostałe punkty można dostać za kryteria techniczne – moc silnika, emisję CO2, liczbę miejsc siedzących, a także liczbę miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi – przy czym każde z nich waży 10 proc. punktów.

Nysa próbuje kupić autobusy kolejny raz. Zgłaszają się chętni, ale ich oferty przekraczają budżet zamawiającego. W poprzednim przetargu nie zmieścili się w nim ani Solaris, ani ABP Bus&Coach (dystrybutor Iveco), ani najtańszy z nich – SOR. Choć Czesi zaproponowali autobusy za niecałe 6,6 mln zł brutto, czyli nieznacznie powyżej budżetu starostwa w Nysie (ok. 6,45 mln zł brutto), ich oferta nie została wybrana.

Autobusy mają zostać dostarczone do 30 września.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony