Partnerzy serwisu:

Nysa: Dwie oferty na elektrobusy z ładowarkami

Witold Urbanowicz 30.08.2019

Nysa: Dwie oferty na elektrobusy z ładowarkami
fot. SOR
Gmina Nysa otworzyła oferty w trzecim już przetargu na dostawy dwóch autobusów elektrycznych i ładowarek do użytku w zajezdni. Poprzednio nie udało się wybrać oferty, bo przekraczały budżet zamawiającego.
Nysa chce kupić dwa autobusy elektryczne klasy MIDI, czyli o długości ok. 10 metrów, oraz dwie ładowarki zajezdniowe do ich obsługi. Pojazdy mają pomieścić min. 62 pasażerów, z czego 19 na miejscach siedzących. Muszą mieć 2 lub 3 pary drzwi pasażerskich.

Pojazdy mają być wyposażone w jeden bądź dwa silniki trakcyjne o mocy min. 155 kWh. Autobusy mają być przystosowane do ładowania za pomocą wtyczki (plug-in) ładowarką o mocy do 80kW oraz, z wykorzystaniem pantografu ładowarką o mocy do 200 kW.

Dzisiaj (30 sierpnia) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. SOR Libchavy proponuje dostawy za 4,231 mln zł brutto, a Solaris – za 4,526 mln zł brutto. Kwoty te nieznacznie przekraczają budżet zamawiającego, który planuje wydać 4,133 mln zł brutto. Różnica nie jest jednak tak duża – w poprzednim przetargu producenci proponowali odpowiednio blisko 5,2 mln zł i 5,6 mln zł. Na realizację umowy przeznaczono 365 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony