Partnerzy serwisu:

Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?

Jakub Rösler 08.09.2021

arrow
arrow
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
fot. Fb PKS Słupsk SA
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
Nowym busem PKS Słupsk do Smołdzina?
PKS Słupsk wzbogacił się dwa nowe busy marki MAN. Pojazdy mają obsługiwać linie o mniejszych potokach podróżnych. Jak na razie busy są dzierżawione, a docelowo mają obsługiwać połączenia Słupska ze stolicami okolicznych gmin. To kolejne nowe pojazdy we flocie przewoźnika, który prowadzi akcję modernizacji taboru.
PKS Słupsk wydzierżawił dwa busy marki MAN, których pierwowzorem jest model TGE 6.180 City. Pojazdy są częściowo niskopodłogowe, w tylnych, podwójnych drzwiach, posiadają klimatyzację, a także tablice informujące o rozkładowej trasie busa. Ponadto busy mają miejsce na wózek dziecięcy lub inwalidzki, a na pokład mogą zabrać 15 osób na miejscach siedzących i 26 na miejscach stojących. Jak donosi Głos Pomorza jeden pojazd kosztuje około 300 tysięcy złotych. Jak na razie są one dzierżawione, jednak jak informuje Piotr Rachwalski, prezes firmy, cytowany przez portal, jeśli pojazdy się sprawdzą, zostaną podjęte analizy w sprawie tego, czy dalej je dzierżawić, czy też wziąć w leasing.

– Można powiedzieć, że są to bardziej busy, niż autobusy, ale biorąc pod uwagę, że obsługiwać mają trasy w godzinach poza szczytem komunikacyjnym, gdzie ilość pasażerów nie jest zbyt duża, sądzimy, że tego typu pojazdy spełnią swoją rolę. Naszym założeniem jest, aby w ciągu dwóch lat wszystkie autobusy naszego taboru były wyposażone w klimatyzację i elektroniczne wyświetlacze informujące o przebiegu trasy, a także miejsca na wózek dla dziecka lub wózek inwalidzki. Mają to być także pojazdy niskopodłogowe z wejściem bezstopniowym, które bardzo ułatwi niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach lub rodzicom z wózkami dziecięcymi wejście do autobusu – komentuje Rachwalski, dla Głosu Pomorza.

Prezes zadeklarował też, że pojazdy mają obsługiwać linie łączące Słupsk ze stolicami gmin, np. Słupsk-Smołdzino. Jak na razie jeden z nich będzie kursował na terenie powiatu słupskiego, a drugi na linii 202 lub 222. PKS Słupsk prowadzi modernizację posiadanej floty, przypomnijmy, że w kwietniu tego roku rozstrzygnięto przetarg na dostawę 6 dużych, nowych autobusów do obsługi podróżnych. 4 z nich mają dotrzeć do przewoźnika do końca października, a pozostałe do końca tego roku. Ponadto firma regularnie kupuje używany tabor, który ma zastąpić najstarsze pojazdy ze swojej floty.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony