Partnerzy serwisu:

Nowy Twist Pesy dla Gorzowa po odbiorach i z homologacją

Witold Urbanowicz 03.06.2019

Nowy Twist Pesy dla Gorzowa po odbiorach i z homologacją
fot. Pesa
W zeszłym tygodniu gorzowski tramwaj Twist został odebrany przez MZK Gorzów Wielkopolski i otrzymał dopuszczenie do ruchu z pasażerami. To pierwszy od lat nowy tramwaj na gorzowskich torach. Zgodnie z harmonogramem pozostałe pojazdy powinny zostać dostarczone do połowy sierpnia, a jeden z nich będzie można zobaczyć podczas wrześniowych targów Trako w Gdańsku.
Tramwaj Twist, który Pesa dostarczyła w połowie kwietnia do Gorzowa, zaliczył pomyślnie jazdy testowe i został odebrany przez MZK Gorzów Wielkopolski. W piątek, 31 maja nowy tramwaj otrzymał dopuszczenie do ruchu z pasażerami.

Podpisana we wrześniu 2017 r. umowa obejmuje dostawy 14 nowych tramwajów, z opcją na kolejne sześć. Jak informuje Pesa, w tej chwili trwa produkcja kolejnych jednostek. Harmonogram dostaw zakłada, że bydgoski zakład będzie opuszczał co najmniej jeden pojazd tygodniowo. Zakończenie odstaw przewidziano do połowy sierpnia. Tramwaj będzie jednym z pojazdów prezentowanych przez Pesę podczas tegorocznych targów Trako.

Twisty, które są dostarczane w ramach kontraktu, zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o Gorzowie. 24,2-metrowe tramwaje mają trzy człony i mogą pomieścić 170 podróżnych, w tym 48 na miejscach siedzących. Dwukierunkowe pojazdy są w pełni niskopodłogowe i posiadają z każdej strony dwie pary drzwi jednostrumieniowych i dwie pary drzwi dwustrumieniowych. Jednoprzestrzenne tramwaje są klimatyzowane. Wyposażenie obejmuje biletomat, system informacji pasażerskiej, system zliczania pasażerów, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, a także wi-fi.

Ruch tramwajowy w Gorzowie jest wstrzymany od października 2017 r. w związku z pierwszą od lat kompleksową modernizacją sieci. Według ostatnich zapowiedzi tramwaje mają ponownie zacząć wozić pasażerów na ukończonym odcinku torowiska od września 2019 r.


fot. Pesa

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony