Partnerzy serwisu:

Nowy Targ kupuje cztery autobusy

Jakub Dybalski 04.11.2019

Nowy Targ kupuje cztery autobusy
fot. Laima Gutmane, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Gmina Miasto Nowy Targ rozpisała przetarg na cztery nowe autobusy klasy MAXI. Trzy z nich to typowe autobusy miejskie, a ten czwarty ma mieć charakter podmiejski.
Zamówienie dotyczy czterech autobusów o długości ok. 12 metrów. Chodzi o 3 autobusy klasy I MAXI i 1 autobus klasy II MAXI. Pod tymi oznaczeniami kryją się inne rodzaje pojazdów.

Trzy pierwsze autobusy mają być trzydrzwiowe (w układzie 2+2+2), całkowicie niskopodłogowe, powinny zmieścić 85 pasażerów z czego 25 na miejscach siedzących. Czwarty z zamawianych autobusów ma być niskowejściowy z dwojgiem drzwi i niską podłogą pomiędzy drzwiami i miejscem na wózek inwalidzki. Ten autobus ma zmieścić 70 pasażerów, z czego minimum 41 ma podróżować na siedząco. Autobusy będą korzystały z silnika spalinowego, który jednak musi spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Przy wyborze oferty decydujące będą cena (60 proc.) i parametry techniczne (40 proc.). To drugie kryterium składa się z licznych i zróżnicowanych podkryteriów, wśród który są zarówno te związane z konstrukcją autobusów, komfortem pasażerów (liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi), jak i zużyciem paliwa.

W Nowym Targu czekają na oferty do 11 grudnia. Zwycięzca będzie miał 26 tygodni od dnia podpisania umowy na zakończenie dostaw.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony