Partnerzy serwisu:

Nowy Targ akceptuje autobusy Solarisa

Witold Urbanowicz 17.01.2020

Nowy Targ akceptuje autobusy Solarisa
fot. Solaris
Nowy Targ rozstrzygnął przetarg na cztery nowe autobusy klasy MAXI. Trzy z nich to typowe autobusy miejskie, a ten czwarty ma mieć charakter podmiejski. Zamawiający zwiększył środki i zaakceptował jedyną ofertę – złożoną przez Solarisa.
Zamówienie dotyczy czterech autobusów o długości ok. 12 metrów. Chodzi o 3 autobusy klasy I MAXI i 1 autobus klasy II MAXI. Pod tymi oznaczeniami kryją się inne rodzaje pojazdów.

Trzy pierwsze autobusy mają być trzydrzwiowe (w układzie 2+2+2), całkowicie niskopodłogowe, powinny zmieścić 85 pasażerów z czego 25 na miejscach siedzących. Czwarty z zamawianych autobusów ma być niskowejściowy z dwojgiem drzwi i niską podłogą pomiędzy drzwiami i miejscem na wózek inwalidzki. Ten autobus ma zmieścić 70 pasażerów, z czego minimum 41 ma podróżować na siedząco. Autobusy będą korzystały z silnika spalinowego, który jednak musi spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Tuż po połowie grudnia minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który wycenił dostawy na 4,723 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który przeznaczył na zamówienie kwotę 3,917 mln zł brutto. Zamawiający postanowił jednak zwiększyć środki i wczoraj (16 stycznia) zaakceptował ofertę Solarisa. Autobusy powinny zostać dostarczone w ciągu 26 tygodni od podpisania umowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony