Partnerzy serwisu:

Warszawa. Nowy Sezam otwarty

Leonard Dolecki 06.06.2018

arrow
arrow
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
fot. LD
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Warszawa. Nowy Sezam otwarty
Dziś, 6 czerwca otwarty został nowy biurowiec w centrum Warszawy. Centrum Marszałkowska jest nowatorskim projektem w Warszawie z uwagi na to, że jest to pierwszy budynek w mieście, który jest bezpośrednio połączony ze stacją metra.
Przestrzeń publiczna, biura i usługi w jednym

Pierwsza część uroczystości otwarcia budynku miała miejsce na zrewitalizowanym pasażu im. Witolda Rowickiego. – Spotykamy się w miejscu szczególnym. Jest to przestrzeń publiczna, która przez lata była zapomniana. Dziś ta przestrzeń powoli dorasta do osoby, z którą jest związana, czyli do wybitnego dyrygenta, kompozytora i wieloletniego dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej Witolda Rowickiego – mówił Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development.

Inwestorem projektu jest firma BBI Development, autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy – Juvenes-Projekt, natomiast firma Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska jest generalnym wykonawcą.

Jak zaznaczał przedstawiciel inwestora – kontrakt został wykonany w terminie i zamykając się w przewidzianym budżecie. Dodatkowo, wszyscy obecni na uroczystości podkreślali historyczną wagę miejsca oraz to, że cała ta inwestycja „łączy, a nie dzieli”.

Połączenie z metrem

Nowy Sezam jest opisywany jako najlepiej skomunikowany budynek w Warszawie. Mieści się on w ścisłym centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch linii metra i co ważne, jest z nimi bezpośrednio połączony.

– Ta inwestycja była także dla Metra Warszawskiego ogromnym wyzwaniem. Pierwszy raz metro staje się elementem istotnego budynku na mapie Warszawy. Dla nas to doświadczenie zostanie spożytkowane przy innych projektach. Obecnie pracujemy nad podobnymi przedsięwzięciach przy rondzie ONZ i ronda Daszyńskiego. Tam także budynki będą miały bezpośrednie połączenie z warszawskim metrem – mówił Jerzy Lejk, prezes zarządu Metra Warszawskiego.

Jak komentowała prezes firmy Doraco, Andżelika Cieślowska – to właśnie ta część prac dotycząca połączenia budynku ze stacją linią metra była największym wyzwaniem dla wykonawcy.

Nowy Sezam

Budynek Centrum Marszałkowska ma 9 kondygnacji. Całkowita powierzchnia biurowa, która jest w nim dostępna to 13100 m2, a całkowita powierzchnia handlowo-usługowa to 3400 m2. Łącznie daje to 16500 m2.

Dziś otwarta została część handlowo-usługowa budynku. Na jesień br. zapowiedziano ostateczne otwarcie powierzchni biurowej Centrum Marszałkowska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony