Partnerzy serwisu:

Nowy Sącz z trzema ofertami na autobusy CNG. Autosan najtańszy

Witold Urbanowicz 29.01.2020

Nowy Sącz z trzema ofertami na autobusy CNG. Autosan najtańszy
fot. Autosan
MPK w Nowym Sączu otworzyło oferty w przetargu na dostawy sześciu ok. 12-metrowych autobusów zasilanych CNG. O zamówienie ubiega się trzech producentów. Pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu ok. sześciu miesięcy od zawarcia umowy.
Przedmiotem przetargu jest dostawa sześciu niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem CNG. Zamawiający wymaga pojazdów klasy maxi o długości 11,5-12,1 m. Pojazdy mają być fabrycznie nowe. Wartość zamówienia szacowana jest na 7,3 mln zł netto.

Pojazdy mają pomieścić min. 80 pasażerów, w tymi 25 na miejscach siedzących (z kierowcą). Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Pojazd ma posiadać niską podłogę na całej długości, bez stopni w drzwiach, z wejściem na wysokości 320-340 mm. Wymagany jest silnik zasilany sprężonym gazem ziemnym o mocy od 250 KM. W pojazdach powinny znaleźć się system ogrzewania, klimatyzacja, a także okna z przesuwną górną częścią. Autobusy muszą współpracować z systemem ITS. Wyposażenie obejmuje kasowniki, system informacji pasażerskiej w postaci tablic diodowych, ekranów LCD i zapowiedzi, monitoring.

Dzisiaj (29 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Najtańszą propozycję – opiewająca na 8,446 mln zł brutto – złożył Autosan. Scania proponuje dostawy za 8,561 mln zł brutto, a Solaris – za 8,974 mln zł brutto. Budżet na ten cel był określony na kwotę 8,804 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (50%) oraz kwestie techniczne (50%). Pod uwagę branych będzie 11 kryteriów: materiał lub technologia wykonania nadwozia i podwozia autobusu, pojemność skokowa silnika, zużycie paliwa, rodzaj zawieszenia przedniego, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, podatność obsługowo-serwisowa (poszycie boczne i układ smarowania), układ drzwi wejściowych, maksymalna wysokość pojazdu. Na realizację przeznaczono 180 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony