Partnerzy serwisu:

Nowy komunikat we wrocławskich tramwajach: „Uwaga! Wysiadanie na jezdnię”

Redakcja 04.02.2021

Nowy komunikat we wrocławskich tramwajach: „Uwaga! Wysiadanie na jezdnię”
fot. MPK Wrocław
Wrocławski przewoźnik, po fazie testów, uruchamia na stałe nowy komunikat głosowy w swoich pojazdach. Jego treść już pojawia się na 28 przystankach, na których pasażer po wyjściu z tramwaju, tak jak zapowiada lektor, wysiada na jezdnię.
– Nowy komunikat sprawia, że korzystanie z tych przystanków jest bezpieczniejsze – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Pasażer zanim wysiądzie z tramwaju, usłyszy informację, która przypomni mu, że wychodzi bezpośrednio na jezdnię. Taki komunikat jest szczególnie ważny dla osób, które regularnie korzystają z tych przystanków – dodaje.

Komunikaty pojawiają się m.in. na takich przystankach jak: Mickiewicza, Park Staromiejski, Braterska, Renoma czy Uniwersytet Wrocławski. Nowe dźwięki usłyszą pasażerowie w tramwajach, ponieważ mają one najwięcej przystanków, które sprawiają, że pasażer musi wyjść na jezdnię. Autobusy mają tylko jedno takie miejsce przy ulicy Hubskiej („Prudnicka”). Jest to jednak dobrze oznaczony przystanek wiedeński.

MPK Wrocław już od dłuższego czasu rozważało wprowadzenie w swoich tramwajach komunikatów głosowych informujących o wysiadaniu na jezdnię. Impulsem, żeby je ostatecznie wprowadzić okazał się wniosek jednego z wrocławian.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony