Partnerzy serwisu:

Nowy gracz na rynku elektrobusów?

Jakub Rösler 16.09.2021

arrow
arrow
Nowy gracz na rynku elektrobusów?
fot. Quantron
Nowy gracz na rynku elektrobusów?
Nowy gracz na rynku elektrobusów?
Niemiecka firma Quantron zajmująca się e-mobilnością zapowiedziała premierę swojego własnego autobusu elektrycznego. Pojazd będzie liczył 12 metrów długości i zostanie zaprezentowany do końca tego roku. Producent zapowiada, że pojazd będzie miał dwie wersje. Obie będą napędzane silnikami elektrycznymi, ale w jednej z nich energia będzie pochodzić z baterii elektrycznej, natomiast w drugiej z ogniw wodorowych.
Firma Quantron, która nie była do tej szeroko znana na rynku autobusów elektrycznych, ogłosiła premierę 12-metrowego autobusu elektrycznego. Pojazd będzie dostępny w 2 wariantach. Oba będą napędzane silnikami elektrycznymi, lecz różnić się będą źródłem zasilania. Jeden z modeli będzie wyposażony w baterie elektryczne, a drugi w ogniwa wodorowe. Premiera pierwszego z nich ma odbyć się do końca tego roku, a autobus z ogniwami wodorowymi ma pojawić się wiosną przyszłego roku.

Autobus z bateriami elektrycznymi ma kosztować średnio tyle, co autobus napędzany silnikiem diesla, co jak podkreśla producent, jest wyjątkowe. Pojazd będzie wytwarzany w kooperacji z konsorcjum Ev Dynamics, specjalizującej się w elektrycznej i wodorowej mobilności. Baterie do elektrobusów dostarczy firma CATL, a ogniwa paliwowe firma Ballard Power.

Jak podkreślił Miguel Valldecabres Polop, prezes zarządu Ev Dynamics, konsorcjum wyprodukowało i dostarczyło już setki autobusów, które służą w Azji od lat.

Nowe pojazdy mają mieć 12 metrów długości, maksymalny zasięg 280 kilometrów, możliwy dzięki technologiom ładowania pozwalającym na całodzienne operowanie. Ładowanie, w zależności od rozmiaru baterii, trwa od 3 do 6 godzin. Pojemność autobusu to 95 osób, a producent podkreśla, że szczegółowe wyposażenie jest przygotowywane pod indywidualne wymagania klientów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony