Partnerzy serwisu:

Nowe-stare nazwy stacji metra na Bródnie

Redakcja 31.08.2020

Nowe-stare nazwy stacji metra na Bródnie
wizualizacja stacji C21 Bródnomat. UM Warszawa
Budowane stacje metra na odcinku wschodnim-północnym II linii metra nie zmienią nazw. Rada Warszawy zatwierdziła na ostatniej sesji nazwy Zacisze, Kondratowicza i Bródno, które dotychczas były używane jako robocze.
Przyjęte nazwy to Zacisze dla stacji C19 pod ul. Figara, w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza dla stacji C20 przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno dla stacji C21 przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej.

Rada Warszawy przyjęła nazwy, których dotąd używano jako robocze. Były one rekomendowane przez komisję nazewnictwa, projekt wniesiono bez poprawek. Stało się tak pomimo rekomendacji Rady Dzielnicy, która dla stacji Kondratowicza proponowała mało zgrabną językowo nazwę Targówek Ratusz.

Prace na budowie tego odcinka II linii metra trwają. Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, na zrealizowanie inwestycji wartej 1,398 mln zł ma czas do września 2021 roku. Wykonawca wystąpił jednak o wydłużenie terminu realizacji o 10 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony