Partnerzy serwisu:

Nowe trolejbusy Solaris-Skoda jadą do Târgu Jiu

Witold Urbanowicz 20.10.2021

Nowe trolejbusy Solaris-Skoda jadą do Târgu Jiu
fot. Skoda
Trwają dostawy nowych trolejbusów z pilzneńskich zakładów Škoda Transportation do rumuńskiego miasta Târgu Jiu. W sumie trafi tam 11 pojazdów.
Pierwsze nowe, w pełni niskopodłogowe pojazdy Trollino 12 – ze znaczkiem Solarisa – wyruszyły do Târgu Jiu we wrześniu. W sumie trafi tam 11 pojazdów za kwotę blisko 4,5 mln euro.

Pojazdy powstają z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. Škoda Electric odpowiedzialna jest za montaż końcowy, osprzęt elektryczny i testy uruchomieniowe.

Zamówione pojazdy są wyposażone w silnik elektryczny o mocy 160 kW. Na pokład trolejbusu wchodzi maksymalnie 91 osób, z czego 35 będzie mogło zająć miejsca siedzące. Wszystkie Trollino wyposażone będą w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring i system liczenia pasażerów.

– W ostatnich latach dobrze sobie radzimy w Rumunii. Łącznie po Rumunii jeździć będzie ponad 170 trolejbusów od Škody. Pojazdy są już z powodzeniem wykorzystywane w Klużu-Napoce, Braszowie, Timisoarze, Galati czy Baia Mare – mówi Bedřich Koukal, dyrektor generalny Škoda Electric. Spora część z nich – jak te dla Klużu czy Braszowa – powstały w kooperacji z Solarisem.


fot. Skoda
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony