Partnerzy serwisu:

Nowe tramwaje Pesy na Śląsku mają swoją nazwę

inf. pras. 25.11.2020

Nowe tramwaje Pesy na Śląsku mają swoją nazwę
fot. Aleksandra Starosta
Nowe tramwaje Pesy, które dotarły na Górny Śląsk mają swoją nazwę. Pojazdy serii 2017N określane będą mianem „Gwarków”. Dołączą do Karlików i Skarbków.
Konkurs na imię dla nowych tramwajów typu Pesa 2017N ogłoszony został 3 listopada. Aby wziąć udział w konkursie należało przesłać na dedykowany adres poczty elektronicznej
e-mail z maksymalnie trzema propozycjami. W terminie do 8 listopada wpłynęło 239 e-maili, z blisko 600 propozycjami nazw.

– Mimo tak wielu propozycji bardzo szybko pojawił się faworyt, który w zgodnej opinii wszystkich członków komisji konkursowej, najlepiej pasuje do cyklu imion nadanych tramwajom – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Do Karlika (116Nd Citadis) i Skarbka (Moderus MF16AC BD) dołączy zatem Gwarek wybrany jednogłośnie zwycięzcą konkursu.

Imię Gwarek zaproponowały w swoich e-mailach dwie osoby, które zostaną nagrodzone gadżetami firmowymi. – Co ciekawe, obaj autorzy zwycięskiej propozycji mieszkają w północnej Polsce – jeden w Bydgoszczy, drugi w Koszalinie. To miłe, że sprawy tramwajowe w Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii interesują również mieszkańców innych regionów kraju. Jak widać, czasem spojrzenie z zewnątrz daje świetną perspektywę – dodaje Andrzej Zowada. Imię Gwarek zostanie nadane wszystkim wagonom serii 2017N.

Nowe tramwaje rozpoczęły służbę w Tramwajach Śląskich 23 października. Są konsekwentnie dostarczane do zamawiającego przez bydgoską Pesę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony