Partnerzy serwisu:

Nowe stacje w Skawinie. Gmina zawarła porozumienie z PKP PLK

Redakcja 02.02.2020

Nowe stacje w Skawinie. Gmina zawarła porozumienie z PKP PLK
fot. UMiG Skawina
Do końca 2020 roku w Skawinie powstaną dwa nowe przystanki: Rzozów Centrum oraz Wola Radziszowska Lipki. Będą wyposażone w wiaty i wszystkie niezbędnie udogodnienia. W przyszłości powstaną także nowe drogi dojazdowe i parkingi. Skawina podpisała w tej sprawie porozumienie z PKP PLK.
Skawina stawia na kolej i działa, by zachęcić mieszkańców do korzystania z niej. Dwa nowe przystanki to kolejny krok w celu stworzenia jak najsprawniejszej infrastruktury. Nowe stacje będą zawierały wszystko co niezbędne, by pasażerowie mogli komfortowo spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg. Nie zabraknie zadaszenia i ławek. Nowe przystanki powstaną jeszcze w tym roku. Urzędnicy mają świadomość, że trzeba do nich dojechać, dlatego w kolejnych latach zostaną wybudowane nowe drogi dojazdowe oraz parkingi, które pozwolą kierowcom pozostawić swoje pojazdy.

Nowe przystanki to jeden z wielu kroków przygotowujących gminę Skawina do wprowadzenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociąg ma stać się „szybkim tramwajem” do i z sąsiednich miejscowości. Kończą się już prace związane z remontem dworca PKP w mieście Skawina, budową dużej sieci ciągów pieszo-rowerowych, parkingów typu Park&Ride, wiat dla rowerów oraz Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego. Po mieście kursuje także bezpłatna linia miejska nr 773.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony