Partnerzy serwisu:

Nowe projekty Thalesa dla metra w Stambule, Nanchang i Inczon

inf. pras. Thales 17.06.2020

Nowe projekty Thalesa dla metra w Stambule, Nanchang i Inczon
Metro w StambuleFot. Ail Subway, CC BY-SA 3.0
Thales dostarczy swoje rozwiązanie CBTC na potrzeby metra w Korei Południowej, Turcji i Chinach. Nowy system zostanie zainstalowany na odcinku linii 2 w Inczon, na linii M10 w Stambule i na linii 4 w Nanchang.
Linia nr 2 w Inczon jest częścią sieci metra w Seulu, obecnie modernizowaną w celu poprawy jej wydajności, dostępności i niezawodności. Thales, na podstawie umowy z DaeaTi, wiodącą koreańską firmą w dziedzinie technologii automatyki kolejowej, dostarczy nowy system sterowania ruchem kolejowym. Wprowadzone modernizacje zwiększą pojemność zajezdni w Inczon, dzięki czemu możliwe będzie obsłużenie dodatkowych sześciu nowych, zdalnie sterowanych pociągów.

Nowy tabor, który zostanie dostarczony w 2021 r. będzie wyposażony w urządzenia pokładowe Thales „Vehicle On Board Controller (VOBC)”. Linia nr 2 w Inczon została uruchomiona w lipcu 2016 roku. Po 4 latach liczba pasażerów korzystających z metra podwoiła się: aktualnie korzysta z niej 180 000 osób dziennie. Thales realizuje projekty w Inczon od 2009 roku.

Stambuł Metro, Linia M10

Linia M10 będzie pierwszą linią metra, którą dojedziemy do międzynarodowego lotniska Sabiha Gokcen, drugiego najbardziej ruchliwego portu lotniczego w Turcji. Będzie miała cztery stacje i 7,5 km torów. Głównym wykonawcą projektu jest spółka typu joint venture Gülermak-YSE. Firma Thales będzie odpowiadać za instalację systemu SelTrac™ CBTC na nowej linii M10. Rozwiązania firmy Thales są już wykorzystywane w tureckim metrze na linii M4.

Nowa linia M10 połączy port lotniczy z głównymi miastami regionu. Dojazd z lotniska do Kaynarca zajmie 13 minut, do Kadikoy - 46 minut, a do Yenikapı leżącego po drugiej stronie cieśniny Bosfor - godzinę. Projekt ten jest jednym z priorytetów tureckiego rządu. Ma on poprawić transport w dużych miastach i połączyć węzły komunikacyjne o dużym znaczeniu.

Nanchang Metro, Linia 4

Thales SEC Transportation System Company Limited (TST), spółka joint venture Thales z Shanghai Electric, dostarczy systemy sterowania dla nowej linii metra w Nanchang, największego miasta prowincji Jiangxi we wschodnich Chinach. Linia metra Nanchang 4 zostanie wydłużona od stacji Baimashan do stacji Yuweizhou i połączy pięć dzielnic. Linia nr 4 ma całkowitą długość operacyjną 39,6 km, na co składa się 34,1 km torów podziemnych i obejmuje 29 stacji. Jest to najdłuższa linia metra w Nanchang, o największej liczbie stacji. Firma TST zna już nanchangską sieć, ponieważ wcześniej dostarczyła systemy sterowania ruchem kolejowym dla linii nr 1 i 2.

Ponadto 23 kwietnia została oddana do użytku linia nr 16 metra Hangzhou, łącząca śródmieście Hangzhou z dzielnicą Lin’an. Ta bardzo szybka linia metra również wykorzystuje technologie dostarczane przez Thales SEC Transport.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony