Partnerzy serwisu:

Nowe produkty GMV zaprezentowane na IT Trans ’22

inf. pras 23.05.2022

Nowe produkty GMV zaprezentowane na IT Trans ’22
Urządzenie RMDT fot. GMV
W dniach 10-12 maja w Karlsruhe odbyły się międzynarodowe targi IT TRANS. To jedno z największych w Europie wydarzeń związanych z sektorem transportowym, które co roku skupia główne jednostki publiczne, operatorów i dostawców rozwiązań IT dla sektora transportu. Podczas trzech dni targów zainteresowanie budziły nowoczesne rozwiązania GMV, wspierające EcoDriving w komunikacji publicznej, ITS Suite - Zintegrowany System Zarządzania Flotą (FMS) i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (PIS). Firma zaprezentowała też premierowo kasownik pokładowy drugiej generacji TV100, umożliwiający wnoszenie opłat za pomocą zbliżeniowych kart transportowych, kodów QR i kart płatniczych EMV – fizycznych lub wirtualnych na smartfonach.
Udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych to świetna okazja na poznanie nowości rynkowych, rozwoju technologicznego i dyskusję o przyszłości branży. Wzajemne inspiracje i wymiana doświadczeń to dla administracji duża szansa na rozwój rodzimych projektów a dla wystawców możliwość wyjścia ze sprzedażą na obce dotąd rynki. Takie właśnie nastawienie, doświadczenie i chęć ciągłego rozwoju uczyniły GMV wiodącym dostawcą Inteligentnych Systemów Zarządzania Transportem (ITMS) oraz Systemów Informacji Pasażerskiej (PIS), z których aktualnie korzysta ponad 400 organizatorów i operatorów transportu ze 100 miast w krajach takich jak: USA, Australia, Izrael, Portugalia, Hiszpania, Malezja, Maroko, Szwecja czy Chile. W Polsce z Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) GMV korzystają użytkownicy komunikacji miejskiej w Warszawie, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Nowym Sączu, Gdyni i w Gdańsku.

Zarządzanie flotą

Prezentowany w Karlsruhe system ITS Suite przeznaczony jest do zarządzania flotą w transporcie publicznym. Powstał od podstaw, na bazie wieloletnich doświadczeń, w odpowiedzi na potrzebę przekazania w czasie rzeczywistym rzetelnych informacji dyspozytorom i podróżnym. Przy projektowaniu ITS Suite wykorzystano najnowsze technologie i trendy w wytwarzaniu zaawansowanego oprogramowania. Ten system może być wykorzystany w ramach wdrożeń opartych na informatycznej infrastrukturze lokalnej bądź w chmurze. To ważny element budowania lojalności klientów i obniżania kosztów przez operatorów.
W transporcie kolejowym znacznie pomaga implementacja systemu SAE-R®, który służy do planowania usług zgodnie z dostępnymi zasobami, ciągłego monitorowania floty, zarządzania w czasie rzeczywistym, przekazywania informacji pasażerom (w pociągu i na stacjach) oraz wykorzystanie gromadzonych danych w celach statystycznych. Korzystają z niego między innymi hiszpański, krajowy przewoźnik RENFE.
Firma GMV wyróżniła się na targach również pokazami na żywo narzędzia GMV Planner, służącego do zintegrowanego zarządzania planowaniem i realizacją zadań w ramach usług transportowych.

Pokładowy monitoring video

Na IT TRANS spotkać można przedstawicieli świadczących bardzo zróżnicowane usługi dla transportu, m.in. monitoringu video. Wartym uwagi jest tu nowoczesny komputer przemysłowy RMDT w formie tabletu, który łączy funkcję interfejsu dla prowadzącego pojazd, komputera pokładowego SIP oraz wideorejestratora. Umożliwia rejestrację obrazu i strumieniowanie go w czasie rzeczywistym do dyspozytorni.

Nowoczesne podejście do płatności za przejazd

Urządzenie RMDT można dostosowywać do indywidualnych potrzeb operatorów. Przykładowo w połączeniu z urządzeniem DTD-100 tworzy ono pokładową bileterkę, umożliwiającą sprzedaż biletów przez kierowcę z opcją płatności EMV. W połączeniu z nowym kasownikiem TV100 urządzenia te tworzą pełne rozwiązanie automatycznego poboru opłat w pojazdach komunikacji. Dużym ułatwieniem jest fakt, że obecność pasażera w pojeździe może być rejestrowana tylko poprzez zbliżenie karty płatniczej lub telefonu z funkcją NFC. Odbywa się to przy zastosowaniu bezpiecznych mechanizmów tokenizacji numeru karty, dzięki czemu nie jest wymagany bilet papierowy. Na zakończenie okresu rozliczeniowego system dokonuje optymalizacji i oblicza najkorzystniejszą dla podróżującego taryfę biletową w zależności od tego, jakimi środkami transportu poruszał się i w jakim czasie.

- Targi IT Trans w tym roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na stoisku GMV rozmawialiśmy z przedstawicielami organizatorów i przewoźników transportowych z calej Europy, w tym również z Polski. Za nami wiele ciekawych spotkań i wymiana doświadczeń z klientami, partnerami oraz konkurencją. Dla GMV takie okazje do dialogu są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na wysłuchanie opinii odbiorców oraz wyjście na przeciw ich potrzebom - podsumowuje Rafał Krzysiak, Head of ITS Business Development Poland w GMV.

Sporym zainteresowaniem na targach cieszyło się również oprogramowanie EcoDriving. Jest to software do komputerów pokładowych i centralnych, pozwalający na monitorowanie jakości jazdy kierowcy w czasie rzeczywistym.

Wszystkie opisywane produkty GMV są już dostępne do użytku dla organizatorów i operatorów transportu publicznego w Polsce.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony