Partnerzy serwisu:

Nowe midibusy na kręte trasy w Gdyni

Magdalena Romanowska 14.08.2020

Nowe midibusy na kręte trasy w Gdyni
fot. ZKM Gdynia
W poniedziałek (10 sierpnia) na sześć linii ZKM Gdynia wjechały nowe midibusy Solarisa. Będą docierać tam, gdzie zwykły autobus mógłby się nie zmieścić. Osiem midibusów zastąpi starsze pojazdy na liniach midibusowych i będą jeździć w takich dzielnicach jak Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Chylonia czy też Mały Kack i Wielki Kack oraz Kamienna Góra.
Z nowych midibusów skorzystają m.in. mieszkańcy gdyńskich dzielnic o bardziej „górskiej” charakterystyce, gdzie liczba pasażerów nie jest tak duża, aby korzystać ze standardowych autobusów, ale istnieje potrzeba regularnych kursów – to Mały i Wielki Kack, Kamienna Góra, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki i Chylonia.

Jest to inwestycja przedsiębiorstwa „Gryf”, które wygrało przetarg obowiązujący do końca 2026 roku przetarg na obsługę komunikacyjną tych tras. Operator świadczy usługi dla gdyńskiej komunikacji miejskiej już od 24 lat.

Na sześć istniejących linii (102, 145, 153, 203, 204 i 252) trafiło osiem fabrycznie nowych Solarisów. Sześć z nich to model Urbino 8,9 LE, dwa to odrobinę dłuższe Urbino 10,5.

Oba modele są niskopodłogowe, mają po 27 miejsc siedzących dla pasażerów, rampy dla osób poruszających się na wózku i wyposażenie zgodne ze standardem w najnowszych pojazdach kursujących w Gdyni – klimatyzacja, tablice informacji pasażerskiej, zapowiedzi głosowe czy monitoring.

Nowe midibusy spełniają najbardziej rygorystyczną obecnie normę emisji spalin – EURO 6d. Warto przypomnieć, że linie midibusowe zostały wcześniej wytypowane jako przewidziane do elektryfikacji od 2027 roku – planuje się wówczas wprowadzenie do ich obsługi elektrobusów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony