Partnerzy serwisu:

Nowe Karsany Atak już w Płocku

Magdalena Romanowska 13.08.2020

Nowe Karsany Atak już w Płocku
fot. KM Płock
Komunikacja Miejska Płock zaprezentowała siedem nowych midibusów Karsan Atak. Pierwszy z autobusów wyjechał w piątek na linie, drugi zaprezentowano dziennikarzom, a pozostałe są przygotowywane do jazdy.
Każdy z autobusów ma długość 8,6 m szerokoeść 2,4 m i wysokość 3 m. We wnętrzu może podróżować 58 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Co istotne 8 miejsc (plus dwa uchylne) są dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi. Całe wnętrze jest klimatyzowane, a dodatkową wentylację w chłodniejsze dni zapewniają przesuwne boczne okna.

Karsany Atak posiadają 4-cylindrowe silniki FPT o mocy 186 KM współpracujące z automatycznymi skrzyniami biegów. Autobusy posiadają system informacji pasażerskiej (tablice diodowe koloru białego) produkcji R&G Mielec, biletomaty MERA, monitoring i gniazda USB na słupkach bocznych. Dodatkowo autobusy posiadają system zapowiedzi głosowej przystanków wewnątrz i na zewnątrz. Karsany będą obsługiwać nową linię, która powinna ruszyć we wrześniu.

Trasa ma obsługiwać osiedla, na które dotychczas autobusy nie docierała, np. ulica Górna, Słoneczna na osiedlu Wyszogrodzka, Zduńska, Okrzei na Starym Mieście, czy Rembielińskiego na osiedlu Tysiąclecia. Warto dodać, że ostatnie inwestycje w tabor sprawiły, że blisko 38 proc. floty Komunikacji Miejskiej będą stanowić autobus do trzech lat.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony