Partnerzy serwisu:

Nowe biletomaty MPK Łódź w każdym tramwaju i autobusie. Co się zmieni?

Redakcja 02.03.2022

Nowe biletomaty MPK Łódź w każdym tramwaju i autobusie. Co się zmieni?
fot. UM Łódź
Pierwsze nowe biletomaty pojawiły się w pojazdach MPK Łódź. Ich wymiana zakończy się w maju, ale nie spowoduje utrudnień dla pasażerów.
Wymiana biletomatów w pojazdach MPK Łódź związana jest z nowym operatorem tych urządzeń. W wyniku przetargu została nim Mennica Polska. Nowe urządzenia będą montowane stopniowo, w miejscu obecnych, aby zakup biletu w pojeździe zawsze był możliwy. Łącznie w pojazdach MPK Łódź znajduje się 800 biletomatów. Prace przy ich wymianie zakończą się w maju.

Dla pasażerów, oprócz wyglądu, nie zmieni się nic więcej. Funkcjonalność i oferta zakupu biletów pozostanie taka jak obecnie - za pomocą karty płatniczej lub BLIK-a można kupić bilety czasowe i okresowe, bilety łódzko-zgierskie, Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu, Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Pabianicach, uiść opłatę dodatkową i sprawdzić obowiązującą taryfę biletową oraz przepisy taryfowe i porządkowe.

Oprócz biletomatów zamontowanych w pojazdach MPK Łódź, dostępne są również biletomaty stacjonarne w 21 lokalizacjach w całym mieście, które umożliwiają płatność gotówką. Bilety można kupić ponadto w punktach sprzedaży MPK Łódź, w punktach handlowych w całej aglomeracji i sklepach sieci Żabka. Łącznie sprzedaż biletów oferowana jest w 402 lokalizacjach w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim i Andrespolu.

Bilety można kupić także za pomocą 6 aplikacji mobilnych: zbiletem.pl, jakdojade, moBILET, mPay, SkyCash i Mint Mobile.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony