Partnerzy serwisu:

Nowa droga pieszo-rowerowa połączy Szreniawę z Komornikami

Jakub Rösler 03.09.2021

Nowa droga pieszo-rowerowa połączy Szreniawę z Komornikami
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Starostwo Powiatowe w Poznaniu zbuduje drogę pieszo-rowerową pomiędzy Komornikami, a Szreniawą. Inwestycja umożliwi łatwy dostęp mieszkańców Komornik do przystanku Poznańskiej Kolei Metropolitalnej zlokalizowanego w Szreniawie, a także poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Budowa drogi będzie kosztować 2,132 mln złotych, z czego prawie 1,8 miliona to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej.
W czwartek, 2 września, podpisano umowę na dofinansowanie budowy ciągu pieszo-rowerowego łączącego Komorniki ze Szreniawą. Umowa została zawarta pomiędzy władzami województwa wielkopolskiego, a powiatem poznańskim. Powiat otrzyma prawie 1,8 miliona złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Unijną część inwestycji uzupełni wkład własny gminy Komorniki, a także powiatu poznańskiego, które przeznaczą na inwestycję odpowiednio 165 i 225 tysięcy złotych. Koszt całej drogii to 2,132 miliona złotych.

W ramach inwestycji zostanie wykonane 1120 metrów ciągu pieszo-rowerowego wraz z energooszczędnym oświetleniem i przejściem pieszo-rowerowym wraz z azylem. Ciąg będzie miał szerokość 3,7 metra, z czego na ścieżkę rowerową zarezerwowano 2 metry. Ciąg ma zostać wykonany do końca listopada tego roku i usprawni on poruszanie się między Komornikami i Szreniawą, jednocześnie ułatwiając dostęp do przystanku PKM zlokalizowanego w Szreniawie. To natomiast pozwoli w prosty i szybki sposób docierać mieszkańcom do Poznania. Podczas podpisania umowy, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak podkreślał, że samorząd województwa wydał już ponad 500 milionów złotych na projekty zeroemisyjne.

– Powiat nie udźwignąłby tego rodzaju inwestycji bez udziału środków unijnych, także tych pozostających w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wpisują się one w całą naszą działalność transportową - Poznańską Kolej Metropolitalną, transport autobusowy i projekt Wielkopolski Transport Regionalny, jest to jedna wielka całość komunikacyjna – podkreśla Starosta Poznański, Jan Grabkowski.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony