Partnerzy serwisu:

Norymberga zamawia 12 tramwajów Avenio od Siemens Mobility

jd/inf. pras. 19.11.2019

Norymberga zamawia 12 tramwajów Avenio od Siemens Mobility
fot. Siemens Mobility
Spółka VAG Verkehrs-Aktiengesellschaft Nürnberg złożyła zamówienie na 12 czteroczłonowych tramwajów Avenio wraz z opcją na 75 dodatkowych pojazdów. Tramwaje będą prawdopodobnie kursować na nowych liniach lub zostaną wykorzystane do rozszerzenia istniejącej oferty VAG. Trafią tam pod koniec 2022 r.
- Utrzymujemy wieloletnie partnerstwo ze spółką VAG. Razem wprowadzaliśmy pierwszy zautomatyzowany system metra w Niemczech, a teraz rozwijamy tu także inne segmenty transportu publicznego w oparciu o nasze tramwaje Avenio – powiedziała Sabrina Soussan, CEO Siemens Mobility.

Czteroczłonowe tramwaje mieszczą 218 pasażerów. Pojazdy mają konstrukcje modułową. Przestronne i jasne wnętrze jest wyposażone w dwa duże wielofunkcyjne obszary dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Ergonomiczne fotele i uchwyty zwiększają wygodę pasażerów, a osiem par drzwi umożliwia płynną i szybką wymianę pasażerów.

Modułowa konstrukcja tramwaju Avenio pozwala odzyskać ponad 90 proc. materiałów użytych do jego budowy. Odznaczający się wysoką sprawnością układ napędowy pozwala na sprawną rekuperacje energii hamowania, którą można odprowadzić z powrotem do sieci lub wykorzystać np. do ogrzewania wnętrza. Tramwaje wykorzystują wyłącznie energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, pasażerowie mogą skorzystać z sieci internetowej dostępnej w tramwajach.

- Należy pamiętać, że w Norymberdze eksploatowane są tramwaje różnych typów od różnych producentów, zaś niedawno spółka VAG Nürnberg dodatkowo prowadziła próby wykorzystując pojazdy wypożyczone z innych miast. Tym bardziej cieszymy się, że finalnie wybrano tramwaj Avenio w jego bazowej konfiguracji.

Tramwaje Avenio zostały zamówione m.in. do Hagi, Bremy, Monachium, Kopenhagi, czy katarskiej Dauhy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony