Partnerzy serwisu:

Niemcy testują autonomiczny autobus na telefon

Artur Bogdanowicz 20.10.2017

arrow
arrow
Niemcy testują autonomiczny autobus na telefon
Deutsche Bahn AG / Pablo Castagnola
Niemcy testują autonomiczny autobus na telefon
Niemcy testują autonomiczny autobus na telefon
Zamówiony przez smartfon autonomiczny elektrobus, który odbiera spod domu pasażera i zawozi go na dworzec to już nie fantastyczna wizja przyszłości, ale projekt będący w Niemczech na etapie testów. W bawarskim Bad Birnbach w najbliższych dniach rozpoczynają się próby usługi IOKI (Input Output Künstliche Intelligenz), a w przyszłym roku rozszerzone zostaną one na Hamburg.
W Bad Birnbach rozpoczyna kursy autonomiczna linia autobusowa, która dowozić będzie pasażerów, w dowolnym momencie, po dokonaniu rezerwacji online, zarówno z terenu miasta, jak i gminy, do dworca kolejowego. Stąd podróżni udać się będą dalej pociągami należącej do Deutsche Bahn Südostbayernbahn linii Mühldorf (Oberbayern) - Pasawa.

W pierwszym etapie testów w autobusach znajdował się będzie kierowca, by w sytuacji awaryjnej przejąć prowadzenie pojazdu. Zamówienia na przejazd autobusem dokonać będzie można dodatkowo przez telefon, zaś cała usługa pozostanie na razie bezpłatna. W kolejnym etapie wprowadzona zostanie opłata za przejazd, a dokładna trasa powstawać będzie każdorazowo (na nowo) w oparciu o inteligentny algortm. Będzie ona tak zoptymalizowana, by trasa przejazdu była jak najkrótsza.

W wybranych częściach Hamburga docelowo dzięki IOKI dotrzeć będzie można jednym ze 100 elektrobusów do pociągów kolejki S-Bahn. Jeśli wszystko pójdzie z planem, kolejne miasta i linie testowe zostaną ogłoszone jeszcze w przyszłym roku, wynika z informacji prasowej Deutsche Bahn.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony