Partnerzy serwisu:

Niemcy rozważają dalsze ograniczenia. Transport tylko z certyfikatem?

Artur Bogdanowicz 15.11.2021

Niemcy rozważają dalsze ograniczenia. Transport tylko z certyfikatem?
fot. AB
W Niemczech toczy się dyskusja o dodatkowych obostrzeniach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Nowa koalicja rządząca proponuje, by z transportu publicznego mogły korzystać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy bądź posiadające aktualne wyniki testów. Takie ograniczenia funkcjonują już w wielu krajach związkowych w gastronomii czy kinach.
W obliczu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Niemczech pojawiają się plany pierwszych obostrzeń. Już teraz wiele miejsc, takich jak gastronomia, hotele czy kina, w wielu krajach związkowych dostępnych jest tylko dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Niewykluczone, że tym razem nowe reguły dotyczyć będą komunikacji zbiorowej.

Według projektu nowej koalicji dostęp do komunikacji może zostać zagwarantowany tym dwóm grupom oraz osobom aktualnie przetestowanym. Chodziłoby zarówno o transport dalekobieżny, jak i lokalny, przewozy szkolne i taksówki. O planach poinformowały w południe agencje prasowe dpa i AFP.

Rzecznik prasowy urzędującej jeszcze kanclerz poinformował, że Angela Merkel pozytywnie odniosła się do tego pomysłu. Skrytykował go jednak aktualny minister transportu Andreas Scheuer. Przewoźnicy niemieccy sceptycznie odnieśli się to tej propozycji jeszcze w październiku, gdy rozważano tę opcję dla komunikacji dalekobieżnej. Ostateczna decyzja zapadnie zapewne w najbliższych dniach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport