Partnerzy serwisu:

Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit

Przemysław Farsewicz 07.12.2018

arrow
arrow
Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit
mat. UG Dywity
Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit
Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit
Gmina Dywity czeka na trzy zamówione małe pojazdy – Karsan Jest. Mikrobusy tureckiej produkcji posłużą do obsługi komunikacji gminnej. Pojazdy są już prawie gotowe i pojawią się pod koniec stycznia 2019 roku. Gmina chwali się pierwszymi zdjęciami. Zakup ma usprawnić komunikację w dojazdach do Olsztyna.
Gmina Dywity zakupiła 3 nowe autobusy miejskie, popularnej ostatnio produkcji Karsan Jest. To 6-metrowy, niskopodłogowy autobus klasy mini produkcji tureckiej. Tym samym na pokład zabiorą do 25 pasażerów. Dla 12 w pojeździe znajdzie się miejsce siedzące. Wewnątrz pojazdu ma pojawić się miejsce przystosowane do przewożenia co najmniej jednego wózka inwalidzkiego. Pojazdy będą spełniać normę emisji spalin Euro 6, z kolei sam silnik ma mieć moc minimalną 90 kW. Standardowo w autobusach będzie monitoring wnętrza, a także klimatyzacja dla kierowcy i przestrzeni pasażerskiej.

Nowe autobusy dla Dywit mają wzmocnić obecnie już funkcjonującą komunikację na terenie gminy, która ułatwia dojazd mieszkańcom do Olsztyna. Jak chwali się gmina, produkcja autobusów trwa i jest mocno zaawansowana. – Trzy mini autobusy Karsan Jest właśnie zjechały z taśmy produkcyjnej fabryki w Turcji. Są już pomalowane w wariant wybrany przez mieszkańców. Wkrótce wyjadą do Polski, gdzie zostaną jeszcze wyposażone w elementy systemu informacji pasażerskiej. Do Dywit trafią do końca stycznia 2019 roku – wyjaśniają urzędnicy Dywit.

Przypomnijmy, że Dywity kupiła pojazdy w drugim podejściu, gdyż w pierwszym postępowaniu cena autobusów okazała się zbyt wysoka. Drugie postępowanie przyniosło trzy oferty – Truck Export-Import Wynajem za 1,3 mln zł, Auto Cuby z Gościcina za 1,5 mln zł oraz MMI ze Zbyszewa za 1,06 mln zł. Wszyscy zaoferowali 24 miesiące gwarancji na dostarczone pojazdy. Zamawiający oceniał oferty pod kątem ceny (60%) oraz czasu gwarancji (40%). Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy ze Zbyszewa, z którą podpisano umowę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony