Partnerzy serwisu:

Niebawem gazowe autobusy Arrivy na ulicach Warszawy

Witold Urbanowicz 05.07.2019

Niebawem gazowe autobusy Arrivy na ulicach Warszawy
fot. ZTM
We wrześniu na ulice Warszawy wyjadą 18-metrowe gazowe autobusy, wyprodukowane dla Arrivy dla obsługi kolejnego stołecznego kontraktu przewozowego. Już niebawem na ulicach stolicy mają rozpocząć się jazdy testowe nowych pojazdów.
W kwietniu ZTM zawarł umowę z Arrivą na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 nowych autobusów gazowych oraz zapewnienie czterech takich pojazdów rezerwowych. Warta 291 mln zł umowa została podpisana na 8 lat. Rocznie autobusy będą wykonywały łącznie ok. 4 mln wozokilometrów.

Przewoźnik zaoferował autobusy marki Solaris Urbino 18 CNG. Autobusy napędzane będą sprężonym gazem ziemnym, którego magazynowanie będzie możliwe dzięki zamieszczonym na dachu butlom o łącznej pojemności 1700 litrów. Gaz CNG, stanowiący mieszaninę lekkich węglowodorów, będzie przystosowany do użycia w silniku spalinowym. W zamówionych modelach będą to Cumminsy o pojemności 8,9 l i mocy 293 kW, spełniające restrykcyjną normę Euro 6. Na pokładzie każdego z autobusów znajdować się będzie 39 miejsc siedzących.

Organizator stołecznej komunikacji zaprezentował właśnie zdjęcia pierwszego pojazdu. Jak zapowiada ZTM, autobus niebawem powinien pojawić się w Warszawie i rozpoczną się jazdy testowe, w czasie których sprawdzone zostaną wszystkie systemy, w tym wyświetlacze i kasowniki.

Gazowe 18-metrowe Solarisy zaczną wozić pasażerów od września. Po rozpoczęciu realizacji tego kontraktu, Arriva z flotą 142 pojazdów będzie drugim największym prywatnym operatorem autobusowym w Warszawie.


fot. ZTM Warszawa
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony