Partnerzy serwisu:

Netxbike uruchomił dziś siedem systemów rowerowych

Redakcja 01.04.2021

Netxbike uruchomił dziś siedem systemów rowerowych
fot. Nextbike
1 kwietnia startuje siedem systemów rowerów miejskich w Polsce – to ponad 2000 dodatkowych rowerów współdzielonych, którymi zarządza spółka Nextbike Polska. Jednoślady będą dostępne dla mieszkańców do końca listopada 2021 roku.
Po marcowych uruchomieniach systemów rowerów miejskich w 14 miejscowościach w Polsce (Grodzisk Mazowiecki, Kołobrzeg, Komorniki, Konin, Luboń, Marki, Ostrów Wielkopolski, Piaseczno, Poznań, Szamotuły, Tarnów, Warszawa, Zielona Góra), przyszedł czas na kolejne miasta. Tym razem spółka Nextbike Polska rozpoczyna sezon rowerowy w Białymstoku, Ciechanowie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Sosnowcu, Tychach i w Katowicach – łącznie to ponad 2 tysiące dodatkowych rowerów współdzielonych. Warto zaznaczyć, że całorocznie jednoślady można wypożyczyć we Wrocławiu (2285 rowerów) i aglomeracji łódzkiej (1002 rowery).

Łącznie to blisko 14 tysięcy rowerów Nextbike, które dostępne będą dla ponad 6 milionów mieszkańców 32 miejscowości. A to jeszcze nie wszystkie z aglomeracji, w których Nextbike zarządza podobnymi systemami rowerowymi. Wciąż na agendzie spółki znajduje się kilka tegorocznych przetargów, w których czynnie uczestniczy. Ostatnie rozstrzygnięcia np. obsługi systemu w Kołobrzegu, Pszczynie, czy Koszalinie w których Nextbike przedstawił najbardziej korzystne oferty pokazują, że miasta są zadowolone z funkcjonowania systemów i chcą dalej inwestować w ten element transportu publicznego.

– Wszystkim przetargom na obsługę rowerów miejskich bacznie się przyglądamy i wspólnie z zespołem je analizujemy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska – Ten rok pomimo wciąż panującej niepewności w kraju i na świecie udowadnia nam, że rower miejski to doskonałe rozwiązanie dla transportu publicznego. Wiele miast zgłasza chęć rozwijania sieci rowerów miejskich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Rowery dzięki swojej indywidualności dają nam poczucie bezpieczeństwa i odpowiedniego dystansu społecznego – wybierając rower dbamy o siebie i o swoje zdrowie – dodaje.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony