Partnerzy serwisu:

Najnowszy Moderus dla Tramwajów Śląskich z homologacją

Witold Urbanowicz 27.03.2020

Najnowszy Moderus dla Tramwajów Śląskich z homologacją
fot. Modertrans
Najnowszy pojazd Modertransu dla Tramwajów Śląskich uzyskał homologację. Producent zapewnia, że kwietniowy termin dostaw jest niezagrożony. Na razie jednak nie wiadomo, co z odbiorami, które – z uwagi na sytuację epidemiologiczną – zostały wstrzymane.
Spółka Tramwaje Śląskie zamówiła w poznańskim Modertransie 10 nowych wagonów jednoczłonowych, z czego dwa będą tramwajami dwukierunkowymi. Przewidziano też opcję w postaci możliwości zwiększenia zamówienia o kolejne pięć pojazdów jednokierunkowych. Jak pisaliśmy, dostawy pojazdów dla Tramwajów Śląskich już się rozpoczęły.

Producent właśnie poinformował, że nowe pojazdy uzyskały świadectwo homologacji. „A to oznacza, że spełniają wymagania przepisów i będą mogły bezpiecznie przewozić pasażerów” – podkreśla producent.

Na razie do Tramwajów Śląskich dotarły dwa pojazdy, natomiast trzy kolejne są na ostatnim etapie produkcji. Jak zapewnia producent, kwietniowe terminy dostaw nie są zagrożone i wszystko idzie zgodnie z planem.

W tej chwili, jak informowaliśmy, odbiory się nie odbywają. Wagony są odstawiane w hali zajezdni w Katowicach. – Później, po powrocie do normy sytuacji epidemiologicznej, wznowimy procedurę odbiorową, a następnie będziemy szkolić motorniczych i pracowników zaplecza technicznego – mówił Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony