Partnerzy serwisu:

Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy

Redakcja 21.08.2018

arrow
arrow
Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy
fot. MPK Poznań
Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy
Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy
Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy
Na ulice Poznania wyjeżdżają nowe Solarisy
Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z 37 niskopodłogowych autobusów, jakie poznańskie MPK kupiło od firmy Solaris. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.
- Poznań może się pochwalić jednym z najnowocześniejszych taborów komunikacji miejskiej w Polsce. Na ulice wyjedzie 37 nowoczesnych niskopodłogowych, a przede wszystkim - niskoemisyjnych, autobusów. Za chwilę miasto wzbogaci się o 50 tramwajów z rodziny Moderus Gamma. W kolejnych latach poznaniacy będą mogli korzystać z 21 przyjaznych środowisku autobusów o napędzie elektrycznym. Nowe pojazdy, a także systematyczne remonty i modernizacja infrastruktury komunikacyjnej, to konsekwentne stawianie na transport publiczny. Żeby pasażerowie chętnie korzystali z komunikacji miejskiej, musi być szybka, sprawna, bezpieczna i przyjazna środowisku - zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Solarisy najnowszej generacji, które do seryjnej produkcji weszły w połowie minionego roku, wyróżniają się swoim designem i liczbą dodatkowych udogodnień. Pasażerowie mają do dyspozycji więcej przestrzeni. Pojazdy zostały wyposażone także w system liczenia pasażerów oraz uchwyty do montowania i przewożenia rowerów. W nowych autobusach są także porty USB, dzięki którym można naładować urządzenia mobilne. Pojazdy są wyposażone w drzwi odskokowo-przesuwne, co ma gwarantować szybsze i łatwiejsze wejście i wyjście pasażerów.

Umowa z września zeszłego roku dotyczy zakupu 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych, 18-metrowych. Wszystkie autobusy wyjadą na poznańskie ulice do końca roku. W pierwszej kolejności będzie można sprawdzić komfort podróży w autobusach przegubowych, które przechodzą końcowe odbiory techniczne. Pierwszy z nich wyjechał na trasę linii 74.

- Chcemy wycofać z naszej floty autobusowej najbardziej wyeksploatowane pojazdy. - mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań. - W zamian zapewniamy naszemu miastu 37 supernowoczesnych autobusów najnowszej generacji, które będą przyjazne dla jego mieszkańców. Silniki nowych autobusów spełniają bardzo restrykcyjną normę emisji spalin EURO6 i mają bardzo bogate wyposażenie przez co zapewniają wysoki komfort przejazdu - dodaje Tulibacki. Dzięki tym 37 nowym autobusom wycofane zostaną z eksploatacji najbardziej wysłużone pojazdy oraz takie, które nie mają klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony