Partnerzy serwisu:

Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów

Redakcja 24.09.2020

Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów
fot. Solaris
Firma Solaris Bus & Coach podpisała umowę z przewoźnikiem Freiburger Verkehrs AG na dostarczenie piętnastu autobusów elektrycznych – pięciu Solaris Urbino 12 electric oraz dziesięciu przegubowych Urbino 18 electric. To kolejny przetarg na bateryjne pojazdy wygrany przez firmę Solaris na rynku niemieckim w ciągu ostatnich miesięcy.
Położone w południowo-zachodniej części Niemiec miasto Freiburg, liczące ponad 230 tysięcy mieszkańców, zamówiło od firmy Solaris pięć dwunastometrowych Solarisów Urbino 12 electric oraz dziesięć osiemnastometrowych, przegubowych Solarisów Urbino 18 electric.

– Jestem niezmiernie zaszczycony, że Freiburg ponownie zdecydował się na wybór naszej elektrycznej oferty. Wspaniale jest obserwować dynamiczny rozwój sieci transportu elektrycznego w Niemczech i w Europie i jednocześnie być częścią tej transformacji. Solaris chce aktywnie wspierać zmianę transportu na bardziej przyjazny dla mieszańców i środowiska – powiedział Petros Spinaris, wiceprezes firmy Solaris.

Zamówione Urbino będą wyposażone w baterie Solaris High Power. W przegubowych pojazdach zostaną zamontowane baterie o łącznej pojemności nominalnej ponad 180 kWh, z kolei w krótszych autobusach energia będzie magazynowana w bateriach o łącznej pojemności nominalnej ponad 150 kWh. W obu modelach Urbino ładowanie będzie mogło odbywać się w szybki sposób, dzięki pantografowi umieszczonemu na dachu każdego pojazdu. Możliwe będzie również naładowanie baterii poprzez klasyczny system plug-in. Płynną jazdę w autobusach zapewni oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy.

Za odpowiedni komfort podróżnych i kierowcy, nawet w najbardziej upalne dni będzie odpowiadać nowoczesna klimatyzacja z pompą ciepła. Na pokład Urbino 12 electric będzie można zabrać jednorazowo 34 osoby na miejscach siedzących. Z kolei w Urbino 18 electric pasażerowie będą mieli do dyspozycji 46 miejsc.

Wszystkie zamówione przez Freiburg autobusy zostaną wyposażone w gniazda USB, zamontowane zarówno w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni pasażerskiej, które umożliwią ładowanie mobilnych urządzeń na pokładzie pojazdu. Dla wygody i bezpieczeństwa podróżnych w autobusach zamontowany zostanie monitoring, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej. Ponadto do dyspozycji kierowcy oddany zostanie szereg rozwiązań wspierających jego pracę i poprawiających bezpieczeństwo na drodze. Zamiast tradycyjnych lusterek bocznych zamontowane zostaną kamery oraz odpowiednio umiejscowione monitory, które zapewnią nie tylko lepszą widoczność w silnym słońcu oraz podczas deszczu, ale także nocą.

Pierwsze autobusy Solarisa zawitały we Freiburgu w 2016 roku. Solaris to europejski lider w sprzedaży i produkcji pojazdów bezemisyjnych. Do swoich niemieckich klientów dostarczył lub zakontraktował już przeszło 230 autobusów elektrycznych. W ostatnich miesiącach na to innowacyjne rozwiązanie zdecydowali się między innymi klienci z Wurzburga czy też Offenbach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony