Partnerzy serwisu:

Na razie bez przebudowy toruńskich dworców

Witold Urbanowicz 14.04.2022

Na razie bez przebudowy toruńskich dworców
mat. PKP SA
PKP SA unieważniają przetarg na przebudowę dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto. Ostatecznie, jak informuje zamawiający, wszystkie oferty podlegają odrzuceniu. To wszystko sporo opóźni prace, które wg niedawnych zapowiedzi miały ruszyć jeszcze w tym kwartale.
Przetarg na przebudowę dworców ruszył w lipcu zeszłego roku. Jedna z części postępowania dotyczy remontu i przebudowy wczesnomodernistycznego dworca Toruń Miasto za zmianą użytkowania części obiektu. Na parterze budynku zaplanowano hol główny z poczekalnią, toalety, lokal użytkowy i lobby hostelu. Na wysokim parterze przewidziano lokal użytkowy, bar i toalety, a na piętrze – pokoje hostelowe. Zagospodarowane zostanie też otoczenie.

Drugie zadanie dotyczy przebudowy i remontu neogotyckiego dworca Toruń Wschodni. Zmieni się układ pomieszczeń wewnątrz budynku. Na parterze przewidziano hol główny, hol kasowy, kasy biletowe, toalety, lokal użytkowy i hostel. Na piętrze – hostel. Przebudowany zostanie też były budynek administracji, który zostanie przeznaczony na hostel, przewidziano też lokal użytkowy. Zagospodarowane zostanie otoczenie. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Wykonawca został wybrany pod koniec roku. Wygrało konsorcjum toruńskich firm Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD i Firma Usługowo-Handlowa ACS Andrzej Gadomski, które wyceniło roboty na 33,515 mln zł.

Od rozstrzygnięcia odwołali się jednak inni wykonawcy – jeszcze w styczniu PKP SA unieważniły rozstrzygnięcie i wezwały do uzupełnienia dokumentów. Teraz – 11 kwietnia – zamawiający poinformował, że wszystkie oferty złożone w postępowaniu podlegają odrzuceniu, choć jeszcze niedawno Ministerstwo Infrastruktury informowało o planowanym rozpoczęciu prac w II kwartale tego roku
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony