Partnerzy serwisu:

MZK Zielona Góra wprowadza korekty rozkładu jazdy

Redakcja/inf. pras. 28.03.2022

MZK Zielona Góra wprowadza korekty rozkładu jazdy
fot. fb MZK Zielona Góra
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że od 1 kwietnia 2022 r. w uzgodnieniu z Departamentem Dzielnicy Nowe Miasto na wnioski mieszkańców zostają wprowadzone zmiany w układzie linii autobusowych na obszarze Chynowa, Zawady, Krępy i Jan.
Autobusy linii nr 22 będą kursowały na nowej trasie:

DWORZEC GŁÓWNY – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Zawada – Krępa – Os. Kolorowe – CHYNÓW

Zmiana trasy linii nr 22 podyktowana jest powtarzającymi się wnioskami o przywrócenie jej przebiegu przez ulicę Poznańską i obsługę przystanków „Zawada Chmielna”. Rozkład jazdy linii nr 22 został skoordynowany na pętli w Chynowie w taki sposób, aby po przyjeździe autobusu z Zawady przez Krępę do Chynowa w ciągu kilku minut możliwa była przesiadka na autobus linii nr 1 i 17. Podobna zasada obowiązuje w przypadku przesiadek z autobusu linii nr 1 lub 17 kończącego trasę na pętli w Chynowie do autobusu linii nr 22 rozpoczynającego kurs z Chynowa przez Krępę i Zawadę. Zachęcamy do korzystania z takich połączeń.

Informujemy także, że pierwszy kurs z Jan o godz. 4:52 oraz ostatni do Jan o godz. 22:36 będzie realizowany w ramach linii nr 1 w relacji Jany – Jędrzychów. Rozkład jazdy linii nr 21 ulegnie korekcie, a trasa pozostanie bez zmian.

Ponadto:

od 1 kwietnia wybrane kursy na liniach 1 i 9 będą realizowane przez pętlę Jędrzychów działki;
wprowadzona zostaje korekta rozkładów jazdy linii nr: 0, 10, 17, 29 i 44;
kurs linii nr 8 z pętli przy ulicy Zawadzkiego o godz. 4:17 w dni robocze i soboty zostaje zamieniony na kurs linii N1 w relacji Zawadzkiego „Zośki” – Dworzec Gł.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony