Partnerzy serwisu:

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów

Witold Urbanowicz 23.09.2021

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów
fot. MZK Toruń
MZK Toruń postanowił dopłacić i rozstrzygnął przetarg na dostawy czterech 12-metrowych autobusów z opcją na piąty pojazd. O zamówienie ubiega się dwóch producentów. Postępowanie wygrał Solaris, który złożył tańszą ofertę.
Przetarg obejmuje dostawę czterech fabrycznie nowych autobusów z opcją zakupu piątego, o ile pozwoli na to wysokość złożonych ofert. Będą one zasilane olejem napędowym. Pojazdy o długości 11,5-12,2 m mają pomieścić min. 85 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Przewidziano układ drzwi 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. Pojazdy będą klimatyzowane, a wyposażenie obejmuje biletomat, kasowniki, tablice LED i LCD, nagłośnienie, monitoring, wi-fi oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W okolicach połowy lipca minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty – Solaris i EvoBus. Obie propozycje przewyższały jednak budżet określony na 5,223 mln zł brutto za zamówienie podstawowe. Zamawiający postanowił jednak dopłacić i wczoraj (22 września) rozstrzygnął postępowanie. Wygrał Solaris, który wycenił całość na 6,827 mln zł, a zamówienie podstawowe na 5,461 mln zł brutto.

Wybór musi uprawomocnić się. Na realizację zamówienia przeznaczono 240 dni od zawarcia umowy. O skorzystaniu z opcji zamawiający poinformuje do końca 2021 r. Producent będzie miał 240 dni, licząc od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji, na dostarczenie dodatkowego pojazdu.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony