Partnerzy serwisu:

MZK w Skierniewicach oswaja temat tureckich Tems

Witold Urbanowicz 22.05.2018

MZK w Skierniewicach oswaja temat tureckich Tems
fot. Temsa
Niedawno MZK Skierniewice otworzyły oferty w przetargu na dostawy 10 nowych autobusów. Jedyną ofertę złożyła firma Peterbus, która dostarcza pojazdy tureckiej firmy Temsa. „Autobusy firmy Temsa wożą pasażerów nie tylko w Turcji, ale na całym świecie. Te same silniki, skrzynie i zawieszenia oraz układy jezdne montowane są w pojazdach firmy Solaris” – przekonuje przewoźnik.
Przedmiotem zamówienia MZK Skierniewice są dostawy 10 autobusów 12-metrowych. Jedyną ofertę złożyła firma Peterbus z Warszawy, która sprzedaje na rynku polskim autobusy tureckiej firmy Temsa. „Do przetargu nie przystąpiły firmy z naszego rodzimego rynku. Jak się domyślamy, ze względu na zbyt duże obłożenie produkcyjne w tym roku” – przypuszcza przewoźnik.

Jak przypomina MZK, firma Temsa produkuje autobusy miejskie, podmiejskie, turystyczne oraz ciężarówki od lat 30. XX w. Rocznie zakład wypuszcza 4,5 tys. pojazdów – to jest trzykrotnie więcej niż w przypadku Solarisa. „Autobusy firmy Temsa wożą pasażerów nie tylko w Turcji, ale na całym świecie. W Europie największym odbiorcą tych pojazdów są firmy z Francji, Belgii i Niemiec, do których rocznie dostarczanych jest ok. 1000 szt. pojazdów” – wylicza MZK Skierniewice.

Przewoźnik przekonuje, że tureckie autobusy nie ustępują żadnym innym współcześnie produkowanym pojazdom. „Producent autobusów Temsa wykorzystuje do napędu swoich autobusów silniki znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Cummins, zaś zawieszenia i skrzynia biegów to znany producent tych podzespołów – firma ZF” – zauważa MZK Skierniewice i podkreśla, że te same silniki, skrzynie, zawieszenia oraz układy jezdne są montowane w Solarisach. „Takie właśnie silniki i napędy, tylko starszej generacji, funkcjonują już w pojazdach, które od blisko 10 lat poruszają się po naszych skierniewickich drogach” – wskazuje przewoźnik.

Nie powinno być też problemu z serwisem i częściami zamiennymi, czym zajmuje się firma Intercars. „W Polsce Temsy wożą pasażerów od ponad 2 lat np. w Kielcach, a ocena ich użytkowości ze strony pasażerów i serwisu jest wielce pozytywna” – konkluduje spółka.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony