Partnerzy serwisu:

MZK Konin wybrał dostawcę wodoru do pierwszego w Polsce miejskiego wodorowca

Jakub Rösler 03.01.2022

MZK Konin wybrał dostawcę wodoru do pierwszego w Polsce miejskiego wodorowca
fot. Solaris Bus & Coach
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie prowadził postępowanie na zakup wodoru, którym będzie napędzany pierwszy w Polsce autobus miejski. Przetarg udało się rozstrzygnąć za drugim podejściem, w którym wpłynęły dwie oferty. Zwycięzcą okazała się spółka ZE PAK z Konina, która zaoferowała dostawy paliwa za prawie 1,55 miliona złotych.
MZK Konin za drugim razem rozstrzygnął przetarg na dostawy wodoru do miejskiego autobusu napędzanego tym paliwem, który rozpocznie swoją służbę w Koninie w lipcu 2022 roku. Dawna stolica województwa konińskiego będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym służyć będzie wodorowy autobus miejski. Będzie to Solaris Urbino 12 hydrogen. Dostawcę udało się wyłonić za drugim razem, ponieważ w pierwszym postępowaniu, które trwało do 6 grudnia, złożone oferty przekroczyły budżet zamawiającego.

W drugim postępowaniu, które zakończyło się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, oferty złożyły dwie firmy. ZE PAK z Konina wyceniła usługę na niespełna 1,55 miliona złotych, natomiast SES Hydrogen z Gdańska wyceniła dostawę paliwa na prawie 1,95 miliona złotych.

– Pierwsze postępowanie o udzielenie zamówienia na „Zakup wodoru do jednego autobusu miejskiego napędzanego wodorem” zostało unieważnione, z uwagi na fakt, iż ceny złożonych ofert przekroczyły kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Niezwłocznie przystąpiliśmy do ogłoszenia drugiego postępowania, które doprowadziło do wyłonienia dostawcy wodoru. Będzie nim ZE PAK. Wykonawca uzyskał najwyższą ilość punktów przyznaną w oparciu o kryteria określone w SWZ. Umowa obejmować będzie dostawę wodoru przez okres 2 lat od momentu dostawy autobusu. Cena oferty – 1.549.800 zł. W postępowaniu złożona została jeszcze jedna oferta. Złożyła ją firma SES Hydrogen z Gdańska, oferując cenę 1.948.320 zł brutto – informuje nas Hanna Górczewska, kierowniczka Działu Organizacyjnego, Spraw Pracowniczych i Zamówień Publicznych w MZK Konin.

Pierwotnie zamawiający chciał zamówić wodór od razu na 4 lata, czyli okres dzierżawy wodorowego autobusu. Jak na razie udało się wyłonić dostawcę paliwa na 2 lata. MZK Konin przeznaczył na realizację zamówienia kwotę prawie 2,03 miliona złotych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony