Partnerzy serwisu:

MZK Konin szuka wodoru do pierwszego wodorowego autobusu w Polsce

Jakub Rösler 03.12.2021

MZK Konin szuka wodoru do pierwszego wodorowego autobusu w Polsce
Fot. Solaris
Pierwszy autobus miejski napędzany wodorem w Polsce, będzie kursował w Koninie. W związku z tym MZK Konin ogłosiło przetarg na zakup wodoru do jego napędzania. Spółka chce kupić około 36 tysięcy kilogramów wodoru w ciągu 4 lat. Oferty można składać do 6 grudnia tego roku, a o wyborze zdecyduje cena, zastosowanie systemu Irda w stacji ładowania wodoru, a także odległość od miejsca napełniania.
Konin będzie pierwszym polskim miastem gdzie w regularnym ruchu pasażerskim pojawi się autobus wodorowy. Będzie to 12-metrowy pojazd wyprodukowany przez Solarisa, który MZK Konin wydzierżawi od firmy z Bolechowa. Autobus pojawi się w mieście w lipcu 2022 roku i ma być dzierżawiony przez 4 lata począwszy od lata 2022 roku.

W związku z tym MZK szuka aktualnie dostawcy paliwa dla swojego przyszłego pojazdu, a więc wodoru. W specyfikacji zamówienia możemy przeczytać, iż spółka szacuje dzienne zużycie wodoru na 37,5 kilogramów. 4-letni zapas potrzebny do napędzania autobusu to wg. MZK Konin 36 tysięcy kilogramów wodoru. Zakup opiewa właśnie na 4 lata, z datą rozpoczęcia świadczenia usługi na początku lipca 2022 roku.

Zamawiający będzie punktował cenę samego paliwa, a także lokalizację stacji ładowania, która ma się znajdować w Koninie i aby otrzymać maksymalną ocenę w tej kategorii, musi znajdować się w promieniu do 5 kilometrów od zajezdni autobusowej MZK Konin. Ostatnim punktowanym składnikiem będzie wyposażenie stacji ładowania w system bezpieczeństwa Irda. Oferty można składać do 6 grudnia tego roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony