Partnerzy serwisu:

MZK Grudziądz kupił używane warszawskie Solarisy

Jakub Rösler 30.09.2021

MZK Grudziądz kupił używane warszawskie Solarisy
fot. MZK Grudziądz
Operator komunikacji miejskiej w Grudziądzu zakupił 6 używanych, przegubowych autobusów Solaris Urbino 18. Jest to rozwiązanie czasowe, potrzebne przy okazji zamknięcia torowisk tramwajowych i oczekiwania na decyzję w sprawie dofinansowania zakupu nowych elektrobusów. Autobusy zostały kupione po okazyjnej cenie, o czym informuje na swoim Facebooku Marcin Gromadzki.
MZK w Grudziądzu poinformowało o zakupie 6 używanych autobusów Solaris Urbino 18. Są to przegubowe pojazdy, które do tej pory służyły w Miejskim Zakładzie Autobusowym w Warszawie. Transakcja jest efektem kilkudniowych testów, które miały dać odpowiedź na to, czy pojazdy przegubowe sprawdzą się na ulicach Grudziądza. Jak widać testy wypadły pomyślnie, a dzięki temu możliwy stał się zakup używanych Solarisów z Warszawy.

– Podjęliśmy decyzję o zakupie używanych przegubowców z Warszawy. Są już u nas i wkrótce wyjadą na grudziądzkie ulice. Oczywiście, nadal będziemy obsługiwać autobusem przegubowym najbardziej obciążone kursy linii nr 3. Dzięki dokonanemu zakupowi zmniejszy się zatłoczenie na części kursów linii 4, 12, 21 i 22. Także część kursów na tych liniach będzie obsługiwana autobusami przegubowymi – informuje na swojej stronie grudziądzkie MPK.

Marcin Gromadzki dodał na swoim profilu w serwisie Facebook, że każdy z 6 autobusów kosztował 20 tys złotych netto, co zdaniem eksperta jest bardzo okazyjną ceną. Autobusy zostały wyprodukowane w 2005 roku. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację i system informacji pasażerskiej. Autobusy powinny rozwiązać problemy z komunikacją miejską w Grudziądzu, jakie następują tam w związku z modernizacją trasy tramwajowej.

Miasto z najkrótszą siecią tramwajową w Polsce modernizuje aktualnie część torowisk. Pozwoli to zwiększyć komfort podróży i może zachęcić jeszcze większą liczbę ludzi do wyboru zbiorkomu. Miasto kupiło także cztery częściowo niskopodłogowe tramwaje, które dostarczyć ma Modertrans. Dostawy zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. Dodatkowo miasto stara się o dofinansowanie zakupu 17 autobusów elektrycznych z programu Zielony Transport Publiczny, organizowanego przez NFOŚiGW.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony