Partnerzy serwisu:

MZK Gorzów Wlkp. z ofertami na leasing sześciu autobusów

Witold Urbanowicz 18.11.2020

MZK Gorzów Wlkp. z ofertami na leasing sześciu autobusów
fot. MZK Gorzów Wlkp.
MZK Gorzów Wielkopolski otworzył oferty w ponowionym przetargu na leasing sześciu autobusów o długości 11,5-12 m. O zamówienie ubiegają się niezmiennie dwie firmy. Obie propozycje, tak jak poprzednio, nieznacznie przewyższają budżet.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu sześciu autobusów klasy maxi. Pojazdy muszą pomieścić nie mniej niż 85 pasażerów, w tym min. 24 na miejscach siedzących. Wymagana wysokość podłogi to 320-470 mm (nad II osią) bez stopni poprzecznych we wnętrzu pojazdu. Pojazd powinien posiadać troje drzwi i o jednakowej szerokości skrzydeł i szerokości czynnej drzwi nie mniejszej niż 1,2 m.

Dzisiaj (18 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Firma mLesaing, oferująca MAN-y, proponuje kwotę 7,653 mln zł, natomiast konsorcjum Solaris i Millenium Leasing – 7,913 mln zł brutto. Kryteriami udzielenia zamówienia są cena (70 proc.), właściwości techniczno-eksploatacyjne (22 proc.), warunki gwarancji (5 proc.), termin realizacji dostawy (1 proc.) oraz gotowość techniczna (3 proc.). W kryterium warunków eksploatacyjnych nieco lepiej wypada Solaris (21,10 pkt w porównaniu do 20,31 pkt u konkurenta).

Obie oferty przekraczają budżet określony na 7,577 mln zł brutto. Poprzedni przetarg, w którym wystartowała firma mLeasing z ofertą na kwotę 7,704 mln zł oraz konsorcjum firm Solaris Bus & Coach i Millenium Leasing z ofertą na kwotę 8,803 mln zł brutto, zostało unieważnione. Zamawiający poinformował, że nie może zwiększyć budżetu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony