Partnerzy serwisu:

MZK Bielsko-Biała prezentuje cztery nowe przegubowce

Redakcja 19.05.2022

arrow
arrow
MZK Bielsko-Biała prezentuje cztery nowe przegubowce
fot. MZK Bielsko-Biała
MZK Bielsko-Biała prezentuje cztery nowe przegubowce
MZK Bielsko-Biała prezentuje cztery nowe przegubowce
MZK Bielsko-Biała prezentuje cztery nowe przegubowce
W środę 18 maja odbyło się oficjalnie wprowadzenie czterech nowych autobusów przegubowych do eksploatacji. To pierwsze pojazdy w nowych oznaczeniach. MZK Bielsko-Biała podpisał też umowę na najem dwóch 9-metrowych Solarisów.
– Bardzo się cieszę, że ten park autobusowy co roku jest uzupełniany. Tym razem to zakup czterech autobusów przegubowych, bo takich potrzebowaliśmy i na tyle nas stać. Dzięki temu możemy sukcesywnie poprawiać jakość podróżowania pasażerów. Komunikacja miejska to ważna dziedzina życia miasta i jej rozwój leży nam na sercu. Dlatego pomimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znajdujemy – inwestujemy – mówił Jarosław Klimaszewski, włodarz miasta.

Nowe autobusy mają po 138 miejsc, w tym 40 siedzących. Zastosowano w nich liczne rozwiązania przyjazne dla pasażerów z niepełnosprawnościami, takie jak dodatkowy boczny wyświetlacz z numerem linii, duże piktogramy na podłodze, drugie i trzecie drzwi w systemie odskokowo-przesuwnym. – To podtrzymanie pewnego standardu, który wdrożono już przy poprzedniej transzy autobusów – wyjaśniał Rafał Zajas, dyrektor regionu południowego Solaris Bus & Coach. – Różnicę w komforcie pracy z pewnością odczują też kierowcy. To jest wersja z najmocniejszym silnikiem 340 koni mechanicznych. Możliwość pełnej regulacji pulpitu, klimatyzacja, regulacja lusterek – dodawał.

Umowa zawiera również korzystne warunki serwisowe. – Mamy pięć lat gwarancji na wszystkie podzespoły i układy zamontowane w autobusie, 80 miesięcy gwarancji na lakier i 15 lat gwarancji na konstrukcję kratową nadwozia i podwozia – wyliczał Krzysztof Knapikm wiceprezes spółki.

To pierwsze pojazdy, które zyskały nowe oznakowanie – białe czytelne numery taborowe, dodatkowe piktogramy na drzwiach wskazujące podjazd dla osób z niepełnosprawnościami lub podróżujących z dzieckiem w wózku oraz logotypy przewoźnika i organizatora. Z czasem ten schemat zostanie wprowadzony dla całej floty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony