Partnerzy serwisu:

MZK Biała Podlaska kupuje autobus miejski od Solarisa

Jakub Rösler 21.04.2022

MZK Biała Podlaska kupuje autobus miejski od Solarisa
fot. fb MZK Biała Podlaska
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku Podlaskiej poszukiwał dostawcy jednego, w pełni niskopodłogowego, autobusu miejskiego. Jedyną ofertę złożył Solaris, który ostatecznie został zwycięzcą przetargu. Pojazd ma zostać dostarczony do 30 grudnia bieżącego roku.
Pod koniec marca bieżącego roku, Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) w Białej Podlaskiej rozpisał przetarg na dostawę jednego autobusu miejskiego, z niską podłogą na całej jego długości. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, autorstwa firmy Solaris, warta prawie 1,462 miliona złotych. Wczoraj przetarg rozstrzygnięto, co skutkuje tym, iż do Białej Podlaskiej przyjedzie 12-metrowy pojazd od Solarisa.

MZK w Białej Podlaskiej szukało jednego autobusu, o standardowej długości około 12 metrów. Pojazd miał być napędzany silnikiem spalinowym, spełniającym normę emisji Euro VI, a także być w pełni niskopodłogowy. W autobusie ma znaleźć się co najmniej 28 miejsc siedzących dla pasażerów. Całkowita liczba miejsc dla pasażerów ma być nie mniejsza niż 85.

Układ drzwi to 2:2:2, a moc silnika ma mieścić się w przedziale 180-220 kW. W pojeździe znajdzie się także klimatyzacja i ogrzewanie, a także system monitoringu i informacji pasażerskiej.

Autobus ma zostać dostarczony do zamawiającego do 30 grudnia bieżącego roku.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony