Partnerzy serwisu:

MZA Warszawa rozstrzygnęły przetarg na 70 autobusów CNG

Witold Urbanowicz 23.07.2020

MZA Warszawa rozstrzygnęły przetarg na 70 autobusów CNG
fot. Solaris
MZA częściowo rozstrzygnęły przetarg na dostawy 160 autobusów napędzanych CNG i LNG. Wybrano wykonawcę na dostawę 70 autobusów CNG. Zamówienie trafi do firmy Solaris.
Przedmiotem przetargu jest dostawa 160 autobusów gazowych. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy autobusów CNG (40 autobusów standardowej długości i 30 przegubowych). Druga to 90 autobusów z napędem na skroplony gaz ziemny (LNG), wszystkie mają być przegubowe. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

MZA rozstrzygnęły dziś (23 lipca) jedną część – na 70 autobusów CNG. O zamówienie ubiegały się trzy firmy – Solaris, MAN oraz EvoBus. Ostatecznie zwyciężył Solaris, który pokonał konkurentów przede wszystkim ceną.

Firma z Bolechowa wyceniła zadanie na 116,4 mln zł brutto. Cena autobusu klasy maxi to 1,471 mln zł brutto, a przegubowego – 1,919 mln zł brutto. Producent zaoferował pojazdy Urbino 12 i 18 CNG.

O drugie zadanie ubiegają się dwie firmy – Autosan i Solaris. Postępowania w tej części jeszcze nie rozstrzygnięto, ale tańszą ofertę złożył producent z Sanoka.

Przegubowe autobusy CNG w ciągu 36 tygodni od podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 30 kwietnia 2021 r. Autobusy CNG standardowej długości w ciągu 40 tygodni od podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 28 maja 2021 r. Zamawiający przewiduje zmianę przedmiotu umowy w zakresie zwiększenia liczby autobusów objętych umową. Chodziłoby o dodatkowe 30 autobusów przegubowych CNG (tego samego typu i w tej samej cenie), które miałyby zostać dostarczone do końca 2021 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony