Partnerzy serwisu:

MZA Warszawa: Pierwsze gazowe MAN-y wożą pasażerów

Witold Urbanowicz 09.04.2019

MZA Warszawa: Pierwsze gazowe MAN-y wożą pasażerów
fot. ZTM Warszawa
Dzisiaj pierwsze gazowe MAN-y wyjechały na linie obsługiwane przez MZA Warszawa. W sumie do stołecznego przewoźnika trafi 110 gazowych autobusów.
Umowę na dostawę autobusów gazowych podpisano w czerwcu zeszłego roku. W sumie do stołecznego przewoźnika trafi 110 autobusów. Przetarg zakładał kupno 50 pojazdów przegubowych i 30 standardowej długości. Jednak już w zeszłym roku szef MZA Jan Kuźmiński zadeklarował skorzystanie z prawa opcji i zamówienie dodatkowych 30 pojazdów.

Autobusy dziś (9 kwietnia) po raz pierwszy zabrały pasażerów stołecznej komunikacji. Dwa pojazdy pojawiły się na linii 105, a po jednym można spotkać na liniach 128 i 180.

Jeśli chodzi o paliwo do gazowców od MAN-a, to już w zeszłym roku MZA podpisały dziesięcioletnią umowę z PGNiG na dostawy CNG. Przetarg na gazowce to element planu zakładającego stopniową wymianę dużej części taboru na pojazdu nisko- i zeroemisyjne. Niedawno miasto zadeklarowało, że rezygnuje z kupowania autobusów z silnikiem diesla, a pozyskiwane będą tylko pojazdy gazowe i elektryczne. Niedawno przewoźnik wybrał ofertę Solarisa na dostawy 130 przegubowych autobusów elektrycznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony