Partnerzy serwisu:

Munster zamawia elektryczne autobusy od VDL

Jakub Dybalski 05.07.2019

Munster zamawia elektryczne autobusy od VDL
fot. VDL
Niemiecki przewoźnik autobusowy Stadtwerke Münster po raz czwarty zdecydował się zamówić autobusy elektryczne, od holenderskiego producenta VDL. Tym razem jednak do Munster trafią pojazdy przegubowe.
Stadtwerke Münster zamówił cztery przegubowe autobusy VDL Citea SLFA-180 Electric. To opcja związana z jednym z poprzednich przetargów. W niewielkim 16-tysięcznym, saksońskim Munster najwyraźniej bardzo cenią pojazdy VDL–a, bo to już piąta dostawa autobusów tego producenta i czwarta – elektrobusów.

Pierwsze VDL–e trafiły do miasta w 2013 r., przy czym były to jeszcze trzy Citee z klasycznym napędem. Pierwsze pojazdy elektryczne trafiły tam w 2015 r. i było to pięć VDL Citea SLF–120 Electric. To były jedne z pierwszych elektrycznych pojazdów wyprodukowanych przez VDL i pierwsze dostarczone do Niemiec.

Kolejne dwa zamówienia na 12–metrowe autobusy miały miejsce w 2017 r., kolejno na pięć i dwa takie pojazdy. Obecne, tym razem na autobusy przegubowe, spowoduje, że po Munster będzie już jeździło 16 elektrobusów. Pojazdy będą wyposażone w baterie o pojemności 288 kWh. Dostawa ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony