Partnerzy serwisu:

MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach

Witold Urbanowicz 04.06.2020

MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach
fot. MJ
MPK-Łódź otworzyło oferty w przetargu na obsługę dwóch linii autobusowych. W sumie wpłynęły trzy oferty. Przewoźnik, od lat borykający się z niedoborem rąk do pracy, chce zlecić na zewnątrz przewozy na jednej wielowariantowej linii zwykłej oraz na trasie zastępczej wzdłuż modernizowanej linii tramwaju podmiejskiego.
Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi (część 2). DO obsługi linii Z41 potrzeba maksymalnie pięciu brygad przegubowych, natomiast linii 60 – maksymalnie 10 brygad solo, przegubowych i mini.

Dzisiaj (4 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. BP Tour proponuje 12,608 mln zł brutto za zadanie 1 i 26,132 mln zł brutto za zadanie 2. Arriva Bus Transport Polska zaoferowała 14,512 mln zł brutto za zadanie 1 i 23,805 mln zł brutto za zadanie 2. Natomiast PKS Grodzisk Maz. zaproponowało 24,730 mln zł brutto.

Warto przypomnieć, że zarówno dla linii Z41, jak i 60 próbowano już wybrać podwykonawcę jesienią ubiegłego roku. Oferenci żądali jednak zbyt wysokich kwot za usługę. Przetarg nie został więc rozstrzygnięty. Jest szansa, że tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie. MPK-Łódź przeznaczyło budżet w wysokości 14,731 mln zł na zadanie 1 i 23,530 mln zł brutto na zadanie 2. O wyborze zdecydują cena (95%) oraz wyposażenie pojazdu w klimatyzację (5%).

Okres świadczenia usług w zakresie zadania 1 wynosi 24 miesiące, a w zakresie zadania 2 – 36 miesięcy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony