Partnerzy serwisu:

MPK-Łódź wysyła pracowników do Pesy. Zdążą z produkcją tramwajów?

Witold Urbanowicz 15.09.2015

MPK-Łódź wysyła pracowników do Pesy. Zdążą z produkcją tramwajów?
fot. Roman Czubiński
Nie tylko Kraków wysłał do Pesy swoich pracowników, by pomóc w montażu opóźnionych tramwajów. Również MPK-Łódź skierowało do Bydgoszczy 51 pracowników. Wesprą oni produkcję pojazdów dla Torunia i Bydgoszczy, dzięki czemu pracownicy Pesy będą mogli zająć się produkcją… łódzkich tramwajów.
Zgodnie z podpisaną pod koniec zeszłego roku umową Pesa ma dostarczyć do Łodzi 22 pięcioczłonowych Swingów. Dostawy powinny zostać zrealizowane do 15 listopada br. Pesa, w związku z dużą liczbą zamówień pod koniec perspektywy unijnej, notuje opóźnienia w produkcji tramwajów dla kilku miast. Podobnie jest z łódzkim zamówieniem. – Spodziewamy się opóźnienia, jednak jesteśmy w stałym kontakcie z Pesą i mamy nadzieję, że nie będzie ono zbyt duże – mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź.

Aby dostawy zrealizowane zostały w tym roku, dzięki czemu możliwe będzie rozliczenie środków unijnych, kolejne miasta kierują do Bydgoszczy swoich montażystów. Po Krakowie 51 pracowników z zakładu techniki oraz zapleczy technicznych dwóch zajezdni wysłało MPK-Łódź. Jak informuje przewoźnik, do Bydgoszczy zostali oddelegowani wszyscy pracownicy, którzy zajmują się naprawami całopojazdowymi (modernizacjami) osiemsetpiątek: spawacze-blacharze, lakiernicy, elektrycy i stolarze. Na miejscu będą więc wykonywać obowiązki w swoim zawodzie. Zakwaterowanie, narzędzia, materiały itp. zapewnia Pesa.

Z uwagi na dofinansowanie unijne pracownicy MPK nie mogą pracować przy tramwajach dla Łodzi, dlatego też wesprą produkcję Swingów dla Bydgoszczy i Torunia. Uwolnione w ten sposób moce produkcyjne Pesy zostaną skierowane do produkcji łódzkich tramwajów.

Łódź widzi też korzyści w takim obrocie sprawy: pracownicy mają przejść dodatkowe szkolenie w zakresie uruchomienia i diagnostyki Swingów. Zdobyte doświadczenie przyda się przy modernizacjach starych wagonów, jak i utrzymaniu nowych Swingów.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony