Partnerzy serwisu:

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Witold Urbanowicz 06.12.2019

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego
fot. Roman Czubiński
MPK-Łódź rozstrzygnęło przetarg na podwykonawstwo w zakresie usług przewozowych. W dwóch zadaniach, związanych z obsługą linii autobusowych za tramwaj do Zgierza i Ozorkowa oraz Konstantynowa i Lutomierska wygrała firma BP Tour.
Zamówienie na usługi przewozowe jest podzielone na cztery oddzielne zadania. Pierwsze obejmuje obsługę komunikacji zastępczej za linie tramwajowe 45/46 do Zgierza i Ozorkowa. Przewidziano sześć brygad. Zadanie drugie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 43 do Konstantynowa i Lutomierska z wykorzystaniem siedmiu brygad. Zadanie trzecie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 41 do Pabianic. Liczba kursów ma być podobna do obecnie uruchamianych kursów tramwajowych. Ostatnie zadanie dotyczy obsługi linii 60 i 53. Tutaj przewidziano odpowiednio 10 i 13 brygad.

W listopadzie MPK zdecydowało o unieważnieniu dwóch części – nr 3, dotyczącego obsługi komunikacji zastępczej do Pabianic oraz nr 4, związanego z obsługą linii 60 i 53. Złożone oferty nieznacznie przekraczały budżet, ale MPK postanowiło nie dopłacać. Na razie komunikację zatramwajową pod Łodzią obsługuje MZK Pabianice, ponadto do Ksawerowa jest utrzymany ruch tramwajów dwukierunkowych.

Przewoźnik wybrał natomiast oferty w dwóch pozostałych częściach. W zadaniu nr 1 związanym z obsługą komunikacji zastępczej do Zgierza i Ozorkowa oraz w zadaniu nr 2 dotyczącym obsługi linii zastępczej do Konstantynowa i Lutomierska wygrała firma BP Tour. Wykonawca zaproponował odpowiednio 18,4 mln zł i 11,4 mln zł brutto. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony