Partnerzy serwisu:

MPK-Łódź bez przewoźnika dla komunikacji zastępczej do Pabianic

Witold Urbanowicz 21.11.2019

MPK-Łódź bez przewoźnika dla komunikacji zastępczej do Pabianic
fot. MJ
Przed miesiącem MPK-Łódź otworzyło oferty w przetargu na podwykonawstwo na kilku liniach autobusowych, w tym zastępujących tramwaje podmiejskie. Po korekcie stawek VAT okazało się, że nie wszystkie mieszczą się w budżecie zamawiającego. W związku z tym przewoźnik unieważnił zadania dotyczące obsługi komunikacji zastępczej za linię tramwajową 41 do Pabianic, a także obsługi linii 60 i 53.
Zamówienie podzielone jest na cztery oddzielne zadania. Pierwsze obejmuje obsługę komunikacji zastępczej za linie tramwajowe 45/46 do Zgierza i Ozorkowa. Przewidziano sześć brygad. Zadanie drugie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 43 do Konstantynowa i Lutomierska z wykorzystaniem siedmiu brygad. Zadanie trzecie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 41 do Pabianic. Liczba kursów ma być podobna do obecnie uruchamianych kursów tramwajowych. Ostatnie zadanie dotyczy obsługi linii 60 i 53. Tutaj przewidziano odpowiednio 10 i 13 brygad.

Początkowo wydawało się, że złożone przed miesiącem oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego we wszystkich zadaniach . Okazało się jednak, że przewoźnik przyjął złą stawkę VAT – 23% zamiast 8%. W związku z tym MPK postanowiło unieważnić dwa zadania – nr 3 i 4 – w których oferty przekroczyły budżet, choć – co warte podkreślenia – nie były to rażące różnice.

W zadaniu trzecim dot. komunikacji zastępczej do Pabianic jedyną ofertę złożyła firma BP Tour, która zaproponowała 8,9 mln zł brutto, przy budżecie 8,5 mln zł brutto, W zadaniu czwartym, związanym z liniami 60 i 53, wystartowała Arriva Bus, która zaproponowała 48,6 mln zł brutto przy budżecie 47,8 mln zł brutto. Przewoźnik nie rozstrzygnął jeszcze dwóch pozostałych zadań.

Tramwaje do Pabianic będą dojeżdżać tylko do końca miesiąca. W najbliższy weekend przewidziano przejazdy z wykorzystaniem taboru historycznego. Następnie rozpoczną się prace przy remoncie zdegradowanej infrastruktury. W związku z niedostateczną liczbą taboru autobusowego, MPK-Łódź utrzyma ruch tramwajów do Ksawerowa z wykorzystaniem pojazdów dwukierunkowych. Dalej tramwaje będą zastępowane przez autobusy MZK Pabianice.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony