Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław zatrudni ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników

Witold Urbanowicz 04.03.2022

MPK Wrocław zatrudni ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław rozszerza działania związane z pomocą dla ukraińskich uchodźców. – To pytanie zaczniemy sobie zadawać coraz częściej i coraz głośniej. Zadawać będziemy je my i tysiące naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.
Jak informuje Balawejder, spółka już teraz jest otwarta na zatrudnienie osób (kobiet i mężczyzn) posiadających uprawnienia i praktyczną umiejętność prowadzenia tramwajów i autobusów oraz mechaników samochodowych posiadających podstawową znajomość języka polskiego. – Oczywiście oferujemy umowy o pracę i cały pakiet socjalny – wskazuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Na tym jednak nie kończą się działania. – W najbliższych tygodniach planujemy zorganizować kursy na prawo jazdy kategorii D i uprawnienia motorniczego tramwaju dedykowane obywatelom Ukrainy. Zapewnimy wsparcie tłumacza i pomoc w nauce podstaw języka polskiego. Szczegóły wkrótce – mówi Krzysztof Balawejder.

Spółka jeszcze przed wojną zatrudniała 14 obywateli Ukrainy. Członkom rodzin pracowników, którzy zdecydują się na przyjazd z Ukrainy do Wrocławia, MPK zaoferowało udzielenie pomocy w poszukiwaniu pracy, a także miejsca, gdzie będą mogli się zakwaterować.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony