Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach

Witold Urbanowicz 08.04.2020

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach
fot. UM Wrocław
MPK Wrocław, które przejęło utrzymanie infrastruktury tramwajowej w mieście, otworzyło oferty w przetargu na wymianę rozjazdów na trzech dużych skrzyżowaniach. Tylko w tym roku przewoźnik chce wydać na naprawy i bieżące utrzymanie torowisk 80 mln zł.
Trzy postępowania ruszyły w marcu. Jedno z nich dotyczy rozjazdu dwutorowego podwójnego i dwutorowego pojedynczego na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej, znajdujących się w ciągu Piłsudskiego. Wystartowały dwie firmy. Wrocławski Zakład Sieci i Zasilania zaproponował blisko 1,6 mln zł brutto, a gdyński Torhamer – 1,796 mln zł brutto. Obie propozycje mieszczą się w budżecie określonym na prawie 1,8 mln zł brutto. Firmy zaproponowały realizację prac w terminie dwóch miesięcy i 23 dni.

Kolejne obejmuje wymianę rozjazdu dwutorowego pojedynczego na skrzyżowaniu ul. Podwale i ul. Sądowej – od ul. Muzealnej. Zakład Sieci i Zasilania proponuje wykonanie prac w ciągu trzech miesięcy w kwocie blisko 1,5 mln zł brutto, a Torhamer zaoferował 1,572 mln zł i realizację robót w terminie dwóch miesięcy i 23 dni. Obie propozycje przewyższają budżet określony na 1,2 mln zł brutto.

Ostatnie z postępowań dotyczy rozjazdu i skrzyżowania torowego na pl. Dominikańskim - rozjazd od strony ul. Św. Katarzyny. Termin składania ofert mija 6 kwietnia. Zakład Sieci i Zasilania proponuje blisko 1,2 mln zł brutto, a wrocławska firma Laubres Łukasz Flak – 1,428 mln zł brutto. Obie kwoty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 1,751 mln zł brutto. Wykonawcy zaproponowali realizację prac w terminie dwóch miesięcy i 23 dni.

MPK Wrocław rozpisało też nowy przetarg na remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do mostu Osobowickiego. Długość torowiska, poprowadzonego w jezdni, wynosi ok. 1,4 km. Termin składania ofert mija 10 kwietnia. W poprzednim postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która znacząco przewyższała budżet zamawiającego.

Jak przypomina Wrocław, miejski przewoźnik, który pod koniec zeszłego roku przejął opiekę nad torowiskami, chce do końca 2020 r. wyremontować 6,5 km torowisk i wymienić 15 rozjazdów oraz kluczową krzyżownicę na placu Dominikańskim. Tylko w tym roku Wrocław przeznacza 80 milionów złotych na naprawy i bieżące utrzymanie torowisk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony