Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław z ofertami na remont torowisk i wymianę rozjazdów

Witold Urbanowicz 12.04.2021

MPK Wrocław z ofertami na remont torowisk i wymianę rozjazdów
fot. MPK Wrocław
W ostatnim czasie upłynął termin składania ofert w sześciu przetargach na remonty infrastruktury tramwajowej we Wrocławiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma powody do zadowolenia: we wszystkich postępowaniach uda się zaoszczędzić. Jednocześnie ruszył nowy przetarg na wymianę rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Krupniczej.
W przetargu na remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok i ul. Szewskiej wraz z wymianą rozjazdu w ul. Widok – realizowanym w formule projektuj i buduj – w poniedziałek (12 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy. Torhamer proponuje 1,563 mln zł brutto, konsorcjum firm Krak-Inż. i Laubres – 2,492 mln zł, GM Roads Polska – 2,6 mln zł, a Zakład Sieci i Zasilania – 2,989 mln zł. Oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 3,1 mln zł brutto.

Drugi z przetargów, również realizowany w formule projektuj i buduj, dotyczy remontu torowiska tramwajowego wzdłuż Al. Gen. J. Hallera, na odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich. W poniedziałek (12 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. GM Roads Polska wycenił zadanie na 5,968 mln zł, a Zakład Sieci i Zasilania – 6,804 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 6 mln zł brutto.

Wcześniej – 7 kwietnia – minął termin składania ofert w przetargu na remont przejazdu przez torowisko na placu Strzegomskim. Wystartowało pięć podmiotów. Zakład Sieci i Zasilania wycenił zadanie na 1,670 mln zł brutto, Laubres – 1,707 mln zł, konsorcjum Rotomat i Exkol PBKIUH – 1,790 mln zł, Torhammer –2,097 mln zł, GM Roads Polska – 2,109 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 1,964 mln zł brutto.

Kolejne postępowanie dotyczy wymiany rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu al. Gen. Józefa Hallera i ul. Powstańców Śląskich. Termin składania ofert minął 1 kwietnia. Wystartowały dwie firmy. Torhamer wycenił zadanie na 2,201 mln zł brutto, a GM Roads Polska na 3,212 mln zł brutto.

Natomiast 19 marca minął termin składania ofert w przetargu na wymianę rozjazdu dwutorowego pojedynczego na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i Teatralnej od strony pl. Dominikańskiego. Wystartowały trzy firmy. Zakład Sieci i Zasilania wycenił zadanie na 916,4 tys. zł brutto, GM Roads Polska na 957,6 tys. zł, a Torhamer na 973,9 tys. zł. Budżet na ten cel wynosił 1,393 mln zł.

MPK Wrocław rozstrzygnęło też przetarg na wymianę rozjazdu dwutorowego pojedynczego na pl. Dominikańskim od ul. Piotra Skargi. Termin składania ofert minął 19 marca. Wystartowały cztery firmy z ofertami od 1,428 mln zł do 1,801 mln zł przy budżecie określnym na 1,454 mln zł. Wygrał Zakład Sieci i Zasilania, który złożył najtańszą ofertę.

Jednocześnie ruszył nowy przetarg na wymianę rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Krupniczej – rozjazd od placu Dominikańskiego oraz rozjazd od ul. Ruskiej. Termin składania ofert mija 10 maja.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony